Ana Sayfa Reklam Renkli Asfalt Nedir Ne Değildir?

Renkli Asfalt Nedir Ne Değildir?

İnsanlar toplumsal varlıklar ve ortak yaşam alanları bulunuyor. Bu ortak yaşam alanlarına genel olarak kamusal alan adı veriliyor.

Herkesin kullanımına açık olan bu alanların sürekliliğinin sağlanması ise belediyelerin görev kapsamı içinde yer alıyor.

Nitekim ulaşım herkesin yaya ya da araç kullanarak olsun hayati önem taşıyor ve insanların bir yerden bir yere hareket ederken ise yolları kullanıyorlar. Yol deyince birçoğumuzun aklına asfalt geliyor.

Asfalt nedir sorusunun yanıtını öncelikli olarak vermek gerekir ise asfalt için ünlü internet sözlüğü Vikipedi içinde şu ifadelere yer veriliyor: Dayanımlı akmaz halden katı hale kadar değişkenlik gösteren siyah ve kahverengi organik bir maddedir.

Ağırlıklı olarak yapıldığı zaman tahmin etmenin çok zor olmayacağı üzere petroldür. Ama tüm bu bilgilerin yanında günümüzde artık teknolojinin de ilerlemesi ile beraber her kavramda ama az ama çok yaşanan inovasyon olduğu gibi asfalt konusunda da bir değişim söz konusu ki artık desenli asfalt denen bir olgu var. Hatta sadece renkli değil desenli asfaltlar da karşımıza çıkıyor.

Renkli asfalt üstte belirtilen siyah rengin dışında pembe, kırmızı, mavi gibi renkler karşımıza çıkıyor ki zaten renk skalasında çok sayıda var olan tüm renklerde ürünler karşımıza çıkıyor.

Renkli asfaltların sokaklara bir farklılık güzellik kattığı ve klasik olanın dışına çıkarak yaşamı, sokakları daha keyifli, daha sıradan yaptığı da kesin. Özellikle yürüme yollarında rengarenk asfaltlarda yürümenin ise keyfi bir başka.

Bu noktada bu işi yapan çok sayıda firma karşımıza çıkmaya başladı ve bunlar istem üzerine renkli asfalt yapıyor.

Desenli olan asfaltlar için de benzer bir durum söz konusu. İmalat olarak bakıldığında her iki ürün grubunda da ürünün yapısına zarar vermeyecek olan boyaların katılması ile bu tür asfaltlar elde edilir.

Renkli asfaltların uygulanmasında teknik olarak klasik olarak uygulanan asfaltlardan bir farkı yoktur. Fiyat olarak bakıldığında üreticisine, kullanılan malzemeye göre diğer asfaltlardan rakamı doğal olarak biraz daha yüksek olan ürünlerdir.

Bisiklet yolları için de kimi zaman son derece doğru bir tercih olmaktadır.

http://orasasfalt.com

Sanal Şantiye
Sanal Şantiyehttps://sanalsantiye.com
Sitemiz 2009 yılında sektörel geleceği takip etmek ve internet üzerinden inşaat sektörüne katkıda bulunmak için kuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Atamızı Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz…

10 Kasım 193∞ Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yıl dönümünde saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz. Sanal Şantiye