Ana Sayfa Güncel Rize’de Heyelan Felaketiyle Yol Kapandı

Rize’de Heyelan Felaketiyle Yol Kapandı

İki gündür kesintili olarak devam eden etkili yağışlar sonucunda Rize’de heyelan felaketinden ötürü yol kapandı. Toprak kaymasının gerçekleşmesiyle Salarha yolunun önemli bir bölümünün kapandığı öğrenildi. Yağışlar sebebiyle kayıplar yaşanırken bazı kişilerin ise cansız bedenine ulaşılmaya devam ediyor.

Rize’de Heyelan Yaşamı Olumsuz Etkiliyor

Yamaçtan kopan taşlarla birlikte ağaçlarında sürüklendiği haberleri gelirken Çağlayan Deresi’nin önüne de kapanmış durumda. Korkutucu heyelan sonrasında ise dere içerisinde 30 metrelik derinliğe sahip bir gölet oluşmuş oldu. Taşkın riskinin olmasından ötürü ise yolda geçişlere ekipler izin vermiyor. Ulaşım ise eski yol güzergahından kontrollü bir şekilde sağlanmaya çalışıyor. Jandarma ekipleri tarafından da heyelan gerçekleşen yol etrafında güvenlik önlemleri alındı. Ayrıca şiddetli yağışlarla ortaya çıkan zorlu koşullardan dolayı bölgede aktif olan kereste atölyesinde de çalışmalara ara verildi. Çay fabrikası içinde aynı durum geçerli olurken yağışlarla sürmesi ise temizleme çalışmalarının başlatılmasını da engelliyor. Karayolları ekipleri ise yağmurun durmasının ardından yolda temizleme yapacağını açıkladı.

Rize’de Heyelan Felaketiyle Yol Kapandı

Heyelan Felaketi Sonrasında Kayıp Arama Çalışmaları Yapılamıyor

Taşkın riskinden ötürü bölgede kaybolan 59 yaşındaki Hüseyin Çap’ı arama faaliyetleri de başlamış değil. Pazar akşamı otomobilinden inmek zorunda kalan Çap’ın sele kapıldığı bilinirken halen bir haber alınabilmiş değil. AFAD ile birlikte Rize İl Emniyet Müdürlüğü su altı ekipleri de arama faaliyetleri için bölgede bekletiliyor. Taşkın riskinin ortadan kalkması ve yol çalışmalarının yapılmaya başlanmasıyla 50 kişilik ekibin çalışmalara başlayacağı da öğrenildi.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

TBDY 2018’e göre Kolonlarda Uygulanan Değişimler

TBDY 2018’e göre Kolonlarda Uygulanan Değişimler 2007 DBYBHY ile TBDY2018 arasındaki dikkat çeken değişikliklerden biri de kolonlarda meydana geldi. Göze çarpan büyük değişiklik kolon filizlerindeki...