Ana Sayfa Güncel Samsun’da Yapı Riskli Raporu İle Facia Geliyorum Diyor

Samsun’da Yapı Riskli Raporu İle Facia Geliyorum Diyor

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan incelemeler neticesinde yapı riskli raporu verilen bina ile ilgili halen vatandaşların kalmaya devam etmesi, akıllara İstanbul Kartal’da çöken binayı getirdi. Geçtiğimiz ay yıkılan 7 katlı binada 21 kişi hayatını kaybetmiş ve çok sayıda vatandaşta yaralanmıştı. Bu seferki yer ise Samsun’un İlkadım ilçesi sınırlarında bulunan İstiklal Caddesi üzerindeki Doğuş Apartmanı.

Kanun gereği yapılan incelemelerle riskli olduğu anlaşılan apartmanın boşaltılması istendi. Ancak 32 kat malikinden 11 tanesi binanın boşaltılmasını reddederek yaşamlarına devam ediyorlar. Buna ilave olarak da riskli raporuna karşı da karşı bir dava açtılar. Binalarının sağlam olduğu görüşünü paylaşan kat malikleri tarafından açılan davadaki bilirkişi raporunda ise gerçekler gözler önüne serildi. Mevcut olan 52 adet kolonun tamamının güçlendirilmesi halinde bile binanın yıkılma riski taşıdığı belirtiliyor. Buna göre binada kalanların itirazlarının tamamı reddedildi.

Yapı Riskli Raporu Bulunan Binanın Elektrik, Su, Doğalgaz Kesildi

Samsun Valiliği tarafından alınan karar gereği riskli binanın elektrik, su ve doğalgazı kesildi. Buna karşın hamleye girişen binada oturmaya karar veren kat malikleri ise çözümü jeneratör bağlatmada buldu. Ancak bu durumdan dolayı çok daha büyük bir risk alındığı belirtiliyor. Çünkü jeneratörün çalışmasından dolayı bölgede bulunan binaların da yıkılma tehlikesi söz konusu.

Binada yaşamaya devam etmek istediklerini söyleyen bir bina sakini ise kış döneminde mağdur olmak istemediklerini sözlerine ekledi. Yetkili olan herkesten yardım beklediklerini belirtirken yargı sürecinin tamamen bitmesi durumunda binayı terk edeceklerini açıkladı.

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Mayıs 2020) -

 

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 25 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


 

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Denizli kentinde yaya akımlarının analizi – Makale

Denizli kentinde belirli noktalardaki yaya akımlarının analizi Özet Yayalar, şehir planlamasında dikkate alınması gereken önemli paydaşlardan biridir. Ancak yaya akımları, yaya geçitlerinin ve yaya kaldırımlarının tasarımında...

Yeni Ordu Stadı yıl sonunda açılıyor

Yeni Ordu Stadı yıl sonunda açılıyor Ordu’nun Altınordu ilçesinde inşa edilen 20 bin kapasiteli yeni stat aralık ayında sporun hizmetine açılacak. AK Parti Ordu İl Başkanı...

TOKİ Başkanı Bulut’tan konut kampanyalarıyla ilgili açıklama

 TOKİ Başkanı Bulut "Öncelikli hedefimiz dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak" TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde başlatılan kampanyalar ve dar gelirli...

Yapılarda Su Yalıtımı Semineri – İnş. Yük. Müh. Cem ERCAN

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen ve İnşaat Yüksek Mühendisi Cem ERCAN'ın hazırladığı Yapılarda Su Yalıtımı semineri. 

SON YORUMLAR