Ana Sayfa Kütüphane Staj Staj Yapmak Zorunluluk Değil İhtiyaçtır!

Staj Yapmak Zorunluluk Değil İhtiyaçtır!

- Reklam-

Staj yapmak bir zorunluluk değil bir ihtiyaçtır. Stajını naylon denilen tabir şekilde yapan aslında kendi temelinden malzeme çalmış gibidir.

Günümüzde öğrencilerin staja verdiği değer maalesef yeterli değil. Stajın bir öğrenci üzerindeki etkisinin, öğrencide meydana getirdiği gelişimini ve ufkunun açılmasını sağladığını bilen biri için staj bir fırsattır ve bir mühendisin ilk tecrübesidir. Bu bilinçte olmayan biri için ise yapılması gereken zorunluluğundan dolayı yaptığı ( beklide naylon staj yaparak ) bir stajdan ibarettir.

Staj Yapmak Bir İhtiyaçtır!

Staj yapmak bir inşaat mühendisinin veya diğer mühendislik bölümleri öğrencilerinin mutlaka yapmaları gereken bir ihtiyaçtır. Hatta elinizden geliyorsa yaz tatili boyunca bir şantiyede veya ofiste çalışın. Çalıştığınız şirketin para verip vermemesi hiç önemli değil. Stajını berimli bir şekilde geçiren öğrenci bunun farkında olacaktır. Mühendislik sadece okulda verilen eğitim değildir. Mühendislik okulda verilen teorik bilgilerin şantiyede görüp kavrayıp bunu yapacağı binalarda, köprülerde, barajlarda vs uygulayabilmektir.

- Reklam-

Okul size her şeyi öğretmiyor ve öğretmeyecektir. Okulda verilen eğitimin dışında kendinizi geliştirin. Bölümünüzle alakalı teknolojik gelişmeleri takip edin. Yine bölümünüzle alakalı kitapları okuyun kavrayın, programlar öğrenin. Mezun olduğunuzda emin olun hepsi size faydalı olacaktır. Özellikle stajın size getirisi çok yüksek olacaktır. Bundan dolayıdır ki bir mühendis için tecrübe çok önemlidir.

Okul döneminde kendinizi geliştirmezseniz ( stajlar, yabancı dil, iyi derecede Autocad, seçeceğiniz alana göre programlar…) mezun olduğunuzda çok büyük zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Ve şunu unutmayın ne iş yaparsanız yapın en iyi ve en güzel şekilde yapın. Belki öğrenciyken zorluk çekeceksiniz ama ‘Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır’…

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Serkan ÇETİN
Serkan ÇETİN
Gazi Üniversitesi - İnşaat Mühendisliği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

TOKİ’den Hasar Gören Eskişehir Stadı ile İlgili Açıklama!

TOKİ Yeni Eskişehir Atatürk Stadyumu'nun hasarlı kısımlar için yaptığı açıklama "inceleme sonucunda kısmi hasarların birkaç gün içinde netleşeceğini ve hasarın ivedilikle giderileceğini" belirtti. DHA'da yer...