Ana Sayfa Güncel Taflan Koyu ’nda Villa Şok Etkisi Yarattı

Taflan Koyu ’nda Villa Şok Etkisi Yarattı

Karadeniz’in en güzide yerlerinden olan Taflan Koyu ’nda bulunan villanın halen yıkılmaması şok etkisi yarattı. İstanbul’a sadece iki saat uzaklıkta bulunmasının yanı sıra, Gemilik Burnu üzerinde de olması bölgenin önemini arttırıyor. Eşsiz bir doğal güzelliğe sahip kayalıklar üzerinde bir villanın bulunması ise tepkilerin giderek artmasını beraberinde getirdi. Bölge halkın büyük tepkisini çeken villayla ilgili ise yargı sürecinin devam ettiği ortaya çıktı. Hem Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne hem de Kandıra Belediye Başkanlığı’na yapılan CİMER şikayetleri sonucunda yapının varlığından haberdar olundu. Her ne kadar yapı sahibi çok daha önceden inşaatın bittiğini ve imar affından yararlanıldığını beyan etse de iddialara göre yapı 2018 yılında tamamlandı. Bundan dolayı da imar affı kapsamında yer almıyor.

İnşaat Mühendisleri Odası Takipte

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olan Baturhan Üretürk, Bölgedeki Bağırganlı Köyü’nün bir sakini olarak duruma tepki gösterdiklerini belirtti. İmar affının yürürlüğe girmesinin ardından çeşitli yerlerdeki kaçak yapıların tapusunun alınmaya çalışıldığını da aktardı. Taflan Koyu ’ndaki villanın ise sonradan yapıldığı ve kaçak olduğunu bildikleri için şikayetlerde bulunduklarını dile getirdi.

Taflan Koyu' nda Villa şok Etkisi Yarattı
Taflan Koyu’ nda Villa şok Etkisi Yarattı

Mahkeme Yürütmeyi Durdurdu

Bölge halkının son derece tepkili olduğu villayla ilgili gelen son mahkeme kararları da şok etkisi yarattı. Yapının yıkılmasıyla ilgili yargı kararı çıkmasına karşın villa sahibi tarafından yürütmenin durdurulması istendi. Bu yönde kararın alınması ve yıkım işleminin yapılamaması ise halen sürüyor. İlerleyen günlerde yapıyla ilgili çıkacak mahkeme kararının ne yönde olacağı ise mahalle sakinlerinin gündeminde.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Türkiye’den 11 Üniversite Dünyanın En İyi Üniversiteleri Listesinde (Güncellendi)

Dünyanın En İyi Üniversiteleri Türkiye'den 11 üniversite dünyanın en iyi üniversiteleri listesine girdi. İngiltere'de Times Higher Education (THE) dergisi tarafınfan hazırlanan, 2020 yılına ilişkin dünyanın...