Ana Sayfa Güncel Haberler Türkiye'nin En Büyük Şehir Hastanesi Kayseri'de Açıldı

Türkiye’nin En Büyük Şehir Hastanesi Kayseri’de Açıldı

Kayseri’de 500 milyon euro yatırımla vatandaşın hizmetine kazandırılan ve Türkiye’nin en büyüğü olma özelliğine sahip sağlık üssü, Türkiye’nin 5. şehir hastanesi olacak.

Sağlık Bakanlığı’nın kamu-özel iş birliğiyle başlattığı “Şehir Hastaneleri Projesi” kapsamında, şu ana kadar hizmete girenler arasında en büyüğü olma özelliğine sahip yaklaşık 500 milyon euro maliyetli Kayseri Şehir Hastanesi bugün düzenlenen törenle resmi olarak açıldı.

Yozgat, Isparta, Mersin ve Adana’daki şehir hastanelerinin ardından Türkiye’nin 5. sağlık üssü olan Kayseri Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün düzenlenen törenle açıldı.

Sivas, Nevşehir, Kırşehir ve Niğde gibi çevre illere de hizmet vererek bölge hastanesi görevi üstlenecek Kayseri Şehir Hastanesi, 4 ana hastane binası ile fizik tedavi ve adli tıp birimlerinden oluşuyor.

Fiziki yapısı ve vatandaşlara sunduğu modern hizmetlerle 5 yıldızlı otel konseptinde inşa edilen tesiste, tek kişilik ve iki kişilik tuvaletli ve duşlu lüks odalarda hastalara tedavi imkanı sunuluyor.

Hasta ve yakınlarına en modern tedavi hizmetlerinin sunulabilmesi için tasarlanan hastane binaları, bekleme sürelerinin azaltılması, hasta ve yakınlarının rahatlığı için akıllı teknolojik sistemlerle dikkati çekiyor.

Hastalar için hemen her şeyin düşünüldüğü komplekste, acil durumlarda helikopter ambulansla getirilen hastaların doğrudan ameliyathaneye veya yoğun bakım odalarına alınabilmesine olanak tanınıyor.

 

Kaynak: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Alkaliye Dayanıklı Elyaf Takviyeli Beton (Gfrc) Nedir ?

İngilizcesiyle Glass Fibre Reinforced Concrete olarak bilinen Gfrc beton son yıllarda bütün dünyada olduğu gibi, ülkemizde de hızla kullanılmaya başlandı. Peki ama nedir bu gfrc...