24 saat boyunca yaşayan mekanlarda önemli saatler öncesinde devreye giren sistemler sayesinde ucuz ve tasarruflu ısınma sağlanabilir. Gelişen teknolojilerden destek alınarak güncellenen cami ısıtma modelleriyle sadece mekan değil ziyaretçiler de huzurlu bir şekilde ibadetlerini yerine getirebilirler. Büyük alanlardaki temel hedef insanların ısınmasına odaklanmalıdır. Gök kubbesi yüksek olan camilerde ısınma her zaman sorun olmuş ve kişilerin soğuk havayı hissetmelerinin önüne geçilememiştir.

Ayak bölgesinin istenen sıcaklığa erişmesi ortam ısısının da verimli bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur. Kısa süre içinde karbon film kullanılan hemen her alanda ısı istenen seviyeye ulaşır ve hissedilir olur. Homojen bir şekilde gerçekleşen ısı dağılımı yüksek teknolojilerin en gelişmiş ürünü olarak son dönemlerde farklı mekanlarda kullanılmaya başlamıştır.

Karbon Film Sistemlerinin Sağladığı Avantajlar

Mekanın tamamına döşenmesi gerekmeyen karbon film uygulaması ayak kısımlarında kullanılarak ekonomik çözümler sağlar. Rezistans teli olmayan sistemler oldukça güvenlidir. Arıza yapmayan sistemler periyodik bakım gerektirmediği gibi, temizlik ve tamir açısından da son derece konforludur. Herhangi bir inşaat çalışmasına gerek duyulmadan kurulan sistemler sayesinde konfor kısa sürede elde edilebilir. Tarihi cami ve mekanlarda kullanımında herhangi bir sakınca görülmeyen yeni uygulama sayesinde namaz saatleri öncesinde mekanın istenen ısıya gelmesi zahmetsiz bir şekilde otomatik olarak sağlanır.

Uygulama kırma ve dökme yapılmadan hızlı bir şekilde gerçekleştiği için iki namaz vakti arasında bile ciddi bir yol kat edilebilir. Tüm gün çalışma zorunluluğu olmayan cami altı ısıtma sistemleri sayesinde namaz vaktine kısa bir süre kala açılan ısı elektronik termostat kontrollü olarak devreye sokulabilir. Bu özelliğiyle istenen yere döşenebilme imkanı sağlayan modelde saflar kendi içinde farklı zaman ve ısılarda çalıştırılabilir. Beton zemin, tahta ya da halı altına serilecek olan sistem ayakla basılan yerlerin daha yumuşak olmasını da sağlar. Betonun soğuk yüzünü ve bu nedenle oluşacak rutubeti de engelleyecek olan sistem kaliteli bir ısınma sağlayarak konforun artmasına katkı verir.

Sağlıklı ve Pratik Uygulama

Halıda görülen toz böceklerinin ve ıslaklık nedeniyle üreyen bakteri ve mantarların yaşamasını engelleyen sistemler sayesinde ziyaretçiler konforlu, temiz, sağlıklı ve güvenli bir şekilde sadece ibadetlerine yönelebilirler. Halının altında çalışan karbon film cami ısıtma uygulaması sayesinde ıslak ayakla basılan yerlerde hızlı kuruma sistemi devreye alınmış olur. Kötü kokuların da yok olmasını sağlayan sistem Müslümanlığın temel çıkış noktası olan temizliğin her ortamda sağlanmasına yardımcı olur. Kısa süre içinde artan ısı yaklaşık 5 dakika içinde hedeflenen ölçüye ulaşır. Cemaatin ziyareti öncesinde açılacak sistem sayesinde istenen ayarlama da yapılabilir.

Keçe malzemesiyle yapılan yalıtım ile ısı tasarrufu maksimum seviyede sağlanır. Geç ısınmaya ve kullanılmasına karşılık yeterli verimin alınmadığı ortamlara göre büyük avantajlar sağlayan modern cami ısıtma sistemleri sayesinde kullanım kadar ödeme yapılır. Namaz saatlerine göre ayarlanan elektronik sistemlerle verimin en üst seviyeye çıkarılması ibadetini yapan kişilerin de memnuniyet duymasını sağlar. Cami de geçirilecek zamanın artmasını sağlayacak sistemler sayesinde bilgisayar kontrollü zaman ayarlama desteği verilebilir. Kapalı ortamlarda ısı muhafazası da sağlayan sistem kapatılmadan kullanılabileceği gibi yoğunluğa göre de kullanım planlaması yapılabilir.

Kolay ve Hızlı Kurulum Farkı

Zeminler için üstün bir ısıtma kalitesi sunan cami altı ısıtma sistemleri kolay ve hızlı kurulum özelliğiyle maliyet faktörünün de devre dışı kalmasına yardımcı olur. Isınma giderlerinin ciddi oranda azalmasını sağlayan sistemler kış mevsimine hazırlık sürecinde en doğru seçimdir. Merkezi bir kontrol sistemine sahip olan uygulama halı altında kullanılır ve mekanda ekstra bir daralma olmasına engel olur. Zeminden gelen ısınma kalitesi sayesinde ibadetlerin daha konforlu bir şekilde gerçekleşmesi sağlanır.

Bu içeriğimi puanlar mısın?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here