Ana Sayfa Güncel Ulusal Mimarlık Sergisi Ankara’dan Yolculuğa Çıktı

Ulusal Mimarlık Sergisi Ankara’dan Yolculuğa Çıktı

Türkiye’nin her bölgesinde çeşitli programlarla yolculuğa devam edecek olan XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi yola çıktı. Hali hazırda Düzenleme Komitesi tarafından yapılan açıklamada yalnızca Mimarlar Odası birimlerinde değil, başta üniversiteler olmak üzere çeşitli alanlarda sergilerin açılmasının önemine vurgu yapıldı. Tüm mimar adayları sergiye erişebilecek çeşitli etkinliklerin olacağı vurgulanırken aynı zamanda başarılı çalışmaların görülebilmesi de söz konusu olacak.

Uzun çalışmalar sonucunda belirlenen takvimde ise farklı üniversitelerde de etkinlikler olacağı görülüyor. Buna göre 6 Nisan 2019 günü Ankara’da CerModern ev sahipliğinde başlayacak olan Ulusal Mimarlık Sergisi, İstanbul’da hem Haziran hem de temmuz aylarında görülebilecek. 7 Mayıs ile 2 Haziran tarihleri arasında Karaköy’de bulunan TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Sergi Salonu’nda sevenlerle bir araya gelinecek. Ardından 4 ile 15 Haziran 2019 tarihlerinde ise Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi özelinde sergilenecek.

2-16 Temmuz tarihilerinde Muğla’nın Bodrum İlçesinde bulunan TMMOB Mimarlar Odası Bodrum Şubesi ev sahipliğinde de sergiyi görmek isteyenlere imkanlar tanınacak. Sonrasında Kayseri, Diyarbakır, Denizli, İzmir, Adana, Antakya, Antalya, Samsun gibi şehirlerde TMMOB şubelerinde sergiyi görebilmek mümkün olacak. Üniversiteler bazında ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ev sahipliklerinde de XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi mimarlık alanında öğrenim görmüş ya da görmekte olan kişilerle buluşturulacak.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Matematik’te Pi sayısı gereksiz

Balıkesir’in Edremit ilçesinde yaşayan Araştırmacı-Yazar ve Emekli Fen Bilgisi Öğretmeni Hüseyin Ergül, her yıl 14 Mart tarihinde kutlanan, günü bile olan “Pi Sayısı” hesaplamalarıyla...