Ana Sayfa Güncel Uluslararası Gayrimenkul Fuarı; Arda Ermut'dan Önemli Açıklama

Uluslararası Gayrimenkul Fuarı; Arda Ermut’dan Önemli Açıklama

Arda Ermut (Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı) MIPIM 2019’da konuşma gerçekleştirdi. Ermut açıklamasında ‘’Gayrimenkulden çekilen yatırımlar artmaktadır’’ ifadesinde bulundu.

Cannes’da Uluslararası Gayrimenkul Fuarı düzelendi. Arda Ermut’da yer aldığı MIPIM 2019’da birçok önemli açıklamalarda bulundu. Ermut, Türkiye’de bulunan yatırım projeleri ve ülkemize gelen yatırımcıların önünü açmak adına çalışmaların olduğunu söyledi.

Türkiye’nin 2002 yılına kadar 15 milyar dolar yatırım çekmeye başlayan ülke olduğunu vurgulayan Arda Ermut, 2002 yılından günümüze kadar ise yaklaşık olarak 209 milyar dolar yatırım çekildiğini söyledi. Ermut ‘’ Ülkemizin sahip olduğu genç nüfusu ve coğrafi konumu gibi özelliklerin doğru regülasyonlar, siyasi istikrar ile birlikte atılan her adım yatırımcı için cazip hale getirilmesi ayrıca yatırım ortamlarının iyileştirilmesi ile birlikte yatırımları da çekmeye başladık’’ dedi.

 ‘’Dünyada Yatırımlar Azalıyor, Gayrimenkulden Çekilen Yatırımlar Artıyor’’

Ermut, yatırımcılar ile ilgili pazarın ve sektörün çeşitlendirilmesi gerektiğini, yatırımcı çekilen ülkelerin ve katma değerin artması için çalışmaların uzun süredir yapıldığından bahsetti. Ayrıca, son 16 yıl içerisinde 209 milyar doların, kısmen 55 milyar doları gayrimenkul ve ilgili sektörler tarafından geldiği açıklamasında bulundu. Açıklamalarının devamında ise; ‘’İnşaat sektörü ekonomide önemli olduğu gibi gayrimenkul yatırımları da doğrudan yer alıyor. Yaklaşık son 3 yıldır dünyada yatırımlar azalıyor iken gayrimenkulden çekilen yatırımlar da artıyor. Bir yandan üretim ve katma değerli olan alanların yatırımları artırır iken bir yandan ise avantajlı olduğumuz bu tip sektörlerde avantajımızı korumak adına markamızın altını iyi çizmek ve premium yatırımlarını ise ülkemize çekmek adına çalışmalıyız.” dedi

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Bursa, Yalova ve Kocaeli’de 123 bin 150 dekar alanda toplulaştırma yapıldı

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mevlüt Aydın, “Bursa ilimizde de 2019 yılında 5 adet projede toplam 640.350 dekar alanda yürütülen toplulaştırma ve tarla içi...