17 Ocak 2020
Ana Sayfa Güncel Vatandaşlar Bakanın Otelini İstemedi

Vatandaşlar Bakanın Otelini İstemedi

Bodrum’da Adalıyalı Koyu’nda yapılması planlanan otelle ilgili ÇED raporu için vatandaşlar bir araya geldi. Kültür ve Turizm Bakanı olan Mehmet Nuri Ersoy’un şirketi tarafından yapılması planlanan 5 yıldızlı otel için yapılan halk toplantısına katılım yüksekti. ÇED toplantısı özelinde şirket yetkilisi olarak söz alan Bekir Erdoğan, otelin faaliyete geçmesiyle birlikte bölgede 500 kişilik istihdam yaratılacağını belirtti. Ancak buna rağmen vatandaşların bölgede böyle bir otel istemedikleri sonucu ortaya çıktı.

Toplantıya Katılım Yoğundu

- Reklam-

Bodrum’un en güzel koylarından olan bölge için otelin bir felaket olarak yorumlandığı belirtilirken çeşitli siyasi partilerin temsilcileri de toplantıda söz aldı. Denizde Birlik Platformu üyesi çevrecilerle birlikte Bodrum Denizciler Derneği, Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz toplantıya katılanlar arasındaydı. Doğal güzelliklerin korunması gerektiğini vurgulayan çevreciler, betonlaşmanın getireceği durumunun çok ağır şartlara sahip olduğunu öne sürdü. Bununla birlikte denizciler ise mavi yolculuğun bitebilme tehlikesiyle karşı karşıya olduklarının altını çizdi.

Vatandaşlar Bakanın Otelini İstemedi
Vatandaşlar Bakanın Otelini İstemedi

Hukuksuzluklara Davalar Açılacak

Şirket tarafından süreçlerin devam ettirilmesi ve aynı zamanda ek arazi tahsislerinin devam etmesi ise tepkilerin giderek artmasına sebep oldu. Konuyla ilgili bilgi de veren Avukat Betül Sümer Cinmen, hukuksuz olan tüm durumlar için davaların açılacağını belirtti. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aleyhine de davaların açılmasının söz konusu olduğunu belirtti. Kültür Bakanı Ersoy’a ait olan şirketin ilerleyen günlerde nasıl bir yol izleyeceği ise büyük merak konusu oldu.

- Advertisement -

Kaynak: Cumhuriyet

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here