Ana Sayfa Güncel Veterinerler Barınak Projeleri İçin TOKİ’ye Başvurdu

Veterinerler Barınak Projeleri İçin TOKİ’ye Başvurdu

Yalnızca İstanbul ve Ankara’da 800 bin civarında sokak hayvanı olduğu tahmin edilirken veterinerler barınak projeleri için harekete geçti. 81 kent çapında hayvan barınaklarının hayata geçirilmesi için TOKİ nezdinde başvuru yapıldığı ortaya çıktı. Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı olan Hüseyin Tanrıverdi, durumun ne kadar ciddi olduğunu belirtti.

Sokak Hayvanlarına Barınak Projesi

Projelerin tamamlandığını da dile getiren Tanrıverdi, 81 il genelinde böyle bir kapsamlı durumun TOKİ tarafından yapılabileceğini kaydetti. Ülke genelinde kalıcı barınakların çok eksik olduğunun altını çizen Tanrıverdi, mutlak surette sosyal yaşamın korunması için bu projelerin uygulanmasının şart olduğunu söyledi. Belediyeler tarafından ortaya konulan çalışmaların yetersiz kaldığını da vurguladı. Geçici hayvan barınaklarının eksiklikler içerisinde faaliyetlerine devam ettiği görülürken Türkiye çapında sokak hayvanlarının sayısının milyonlarca olduğunu dile getirdi.

Veterinerler Barınak Projeleri İçin TOKİ’ye Başvurdu

Veterinerler Barınak Projeleri İçin TOKİ Desteği İstiyor

Vatandaşların sorunlara karşı tutumlarından dolayı ciddi bir problemle karşı karşıya olunmadıklarını aktaran Tanrıverdi, projelerin hemen planlanmasını arzu ettiklerini açıkladı. Yalnızca konut yapımıyla bir yere varılamayacağı görülürken TOKİ tarafından nasıl bir yanıt geleceği ise şimdiden merak ediliyor. Veterinerler barınak projeleri için TOKİ desteğinin ise şart olduğunu iddia ediliyor. Komisyon kurularak her şehir için bölgelerin belirlenmesi ve buna göre hızlı bir şekilde çalışmaların başlamasının da kaçınılmaz olduğu söyleniyor. TOKİ ile birlikte “81 Kentte 81 Barınak Projesi” için start vermeye hazır olduklarını söyleyerek sözlerini tamamladı.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Yerin 230 metre altında inceleme yaptılar

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü öğrencileri, Menderes’te bulunan TÜPRAG Efemçukuru Madenini ziyaret ederek, yerin 230 metre altında incelemede bulundu. İEÜ’lü...