Ana Sayfa Güncel Volkswagen Türkiye Fabrikasının Yeri Belirlendi!

Volkswagen Türkiye Fabrikasının Yeri Belirlendi!

Hangi ülkeye yatırım yapacağı uzunca bir zamandır konuşulan Volkswagen Türkiye fabrikası için yerini belirledi. Devlet yetkilileriyle yapılan görüşmelerin sonrasında yatırım kararı alan Alman firmasının araştırmalara devam ettiği bilgisi geldi. Fabrika için seçilen şehir ilk kez Ruhsat Pekcan tarafından açıklandı.

Volkswagen Türkiye Fabrikası Hangi Şehirde Olacak?

Alman otomobil devi olan Volkswagen yatırımları için Türkiye’ye yöneldi. Çok daha cazip imkanlara sahip olmak isteyen firma yetkilileri tarafından çalışmalar sonucunda fabrikanın yerinin de netlik kazandığı öğrenildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Mustafa Varank’ın çalışmaları da sonuç verdi. Ruhsar Pekcan tarafından yapılan açıklamada fabrikanın Manisa’da kurulacağı dile getirildi. Manisa’nın hangi bölgesinde kurulacağı ve nasıl bir büyüklüğe sahip olacağının da belli olduğu gelen haberler arasında. Volkswagen yetkilileriyle temas halinde olan Varank’ın kısa süre içerisinde bir açıklama yapması da bekleniyor. Ayrıca ne gibi bir yatırımın olacağı ve Türkiye’nin kazanımları hakkında da ilerleyen günlerde de açıklamaların yapılacağı öngörülüyor.

Volkswagen Türkiye Fabrikası Yerini Alıyor

Geniş Katılımlı Basın Toplantısı Bekleniyor

Volkswagen Türkiye fabrikası için artık geri sayımda başlamış durumda. Fabrikanın açılış tarihiyle birlikte detayların önümüzdeki günlerde yapılacak geniş katılımlı basın toplantısıyla duyuracağı öğrenildi. Yatırımın Manisa içinde büyük öneme sahip olacağı vurgulanırken istihdama katkısı da olumlu olacak.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Hasankeyf’te vinç kazası

Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde yapımı süren, Türkiye'nin en uzun köprüsünde çalışan vinç devrildi. Edinilen bilgilere göre, Hasankeyf ilçesinde şu an tek tarafı kapalı olan köprüde...