Ana Sayfa Güncel Yabancıya Gayrimenkul Satışları “Türkiye Yılı” Faktörü

Yabancıya Gayrimenkul Satışları “Türkiye Yılı” Faktörü

- Reklam-

Özellikle son yılların getirdiği problemlerle haberlere konu olan inşaat sektöründe son gelişmeler yabancı konut satışlarını arttıracak cinsten. Döviz kuru eksenli olarak artan yabancıya konut satışlarında bir başka faktörde ERA’dan geldi. Buna göre 2019 yılının Türkiye yılı ilan edildiğini açıklayan ERA Avrupa Başkanı François Gagnon konuyla ilgili bilgi verdi. Bilhassa Türkiye’nin sahil bölgelerinde bulunan gayrimenkullerin çok daha uygun fiyatlı olması ve kalite içermesinden dolayı böyle bir tercihte bulunduklarının altını çizdi. Sabah Gazetesi’nden Seda Tabak’ın haberine göre Avrupa’nın belli şehirlerinin dahi önüne geçen Türkiye’nin kıyılarındaki gayrimenkullerin satışlarının ilerleyen aylarda çok daha fazla olacağı belirtildi. 14 ülkede “Türkiye yılı” ilan edildiği açıklanırken Avrupa’nın parlayan yıldızı ifadesinin kullanılması da dikkatleri çekiyor.

2019 yılının ilk iki aylık döneminde yabancılara satılan konut sayısı ise 6 bin 489 olarak açıklandı. Buna göre bir önceki yılın aynı dönemine göre iki katı bir satış olduğu da görülüyor. İlerleyen aylardan çok daha hızlı bir şekilde konutların yabancılara satılacağı öngörülüyor. Konuyla ilgili konuşan ERA Türkiye Genel Müdür Can Özatay ise durumdan son derece memnun olduklarını söyledi. Özatay, yıl sonuna kadar 50 bin satış olmasının söz konusu olacağını dile getirdi. Kendilerinin ise 2 binden fazla bir hedef belirlediklerini de sözlerine ekledi. Geçen yılın çok daha üzerinde bir konut satışının mümkün hale gelmesi de Türk inşaat şirketlerinin yabancılara yönelik adımlar atmasını beraberinde getirecektir. İlerleyen günlerde yabancılara konut satışlarının durumlarıyla ilgili çok daha net bilgilerde çıkacak gibi duruyor.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

İlk iş gününde inşaattan düşerek yaralandı

Bursa'da inşaatta çalışmaya başlayan işçi, ilk iş gününde 1'inci kattan düşerek yaralandı. Olay, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde yapımı devam eden inşaatta meydana geldi. Edinilen...