Ana Sayfa Güncel Yerli Güneş Enerji Hücresi Üretildi

Yerli Güneş Enerji Hücresi Üretildi

Denizli merkezli olan Bereket Enerji Grubu şirketi, güneş paneli üretiminin ardından Türkiye’nin ilk yerli güneş enerji hücresi yatırımcılar ile buluşturdu.  Yenilebilir enerji konusunda Türkiye’yi yeni bir dönemin başlangıcı olacağını belirten şirket grubu, araştırma ve geliştirme ile yapmış olduğu yatırımlar eşliğinde ilk yerli güneş enerji hücresini üretti.

12’nci Solarex Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı ‘nda, güneş enerji sistemleri dünyadaki son teknolojiler ile buluşturuldu. Fuar, ticari bağlantıların bir arada olması ile Türkiye’de üretilen yeni ürünlerin tanıtımı yapılmasıyla ilgi gördü.

‘’Türkiye ekonomisi adına yeni bir değer’’

Güneş panelinin üretilmesinin ardından milli bir proje olarak yerli hücre üretimini gerçekleştirmenin gururunu yaşadığını belirten Bereket Enerji Grubu Yönetim Başkanı Ceyhan Saldanlı, Parla markası adı altında ürettikleri enerji hücresini Türkiye ekonomisi adına yeni bir değer yarattıklarını ifade etti.

DHA’ da yer alan habere göre;  Ceyhan Saldanlı, TÜBİTAK destekli Milli Güneş Enerjisi Santrali Geliştirilmesi (MİLGES) kapsamındaki projesi yapmış oldukları üretim ile yatırımı hayata geçirdiklerini dile getirdi. Saldanlı ” Denizli de bulunan tesislerde silisyum tabanlı multi, mono kristal, PERC tipi hücreler ve standart (Al-BSF) üretiliyor. Fabrikadaki toplam üretim kapasitesinin 130 megavat (MW)’ dır. Bu da yılda 26 milyon hücre üretimi demektir. Panel fabrikamızın üretim kapasitesi ise 150 MW’dur. ‘Parla’ markası ile panel ve hücre olarak kurulum hizmetleri sayesinde güneş sektöründe de entegre fabrika olarak çalışıyoruz. Böylece bu alanda yeni bir değer yaratarak Türkiye ekonomisi için yüksek teknolojiyle üretim gerçekleştiriyoruz.’’ dedi.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

BIM Convention Of Eskişehir 2019

Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi olarak Prota Altar A.Ş. ana sponsorluğunda ve diğer paydaşlarımızla organize ettiğimiz "ESKİŞEHİR BIM KONGRESİ 2019" 16 Kasım 2019 Cumartesi günü...