Ana Sayfa Güncel Yerli Güneş Enerji Hücresi Üretildi

Yerli Güneş Enerji Hücresi Üretildi

- Reklam-

Denizli merkezli olan Bereket Enerji Grubu şirketi, güneş paneli üretiminin ardından Türkiye’nin ilk yerli güneş enerji hücresi yatırımcılar ile buluşturdu.  Yenilebilir enerji konusunda Türkiye’yi yeni bir dönemin başlangıcı olacağını belirten şirket grubu, araştırma ve geliştirme ile yapmış olduğu yatırımlar eşliğinde ilk yerli güneş enerji hücresini üretti.

12’nci Solarex Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı ‘nda, güneş enerji sistemleri dünyadaki son teknolojiler ile buluşturuldu. Fuar, ticari bağlantıların bir arada olması ile Türkiye’de üretilen yeni ürünlerin tanıtımı yapılmasıyla ilgi gördü.

‘’Türkiye ekonomisi adına yeni bir değer’’

- Reklam-

Güneş panelinin üretilmesinin ardından milli bir proje olarak yerli hücre üretimini gerçekleştirmenin gururunu yaşadığını belirten Bereket Enerji Grubu Yönetim Başkanı Ceyhan Saldanlı, Parla markası adı altında ürettikleri enerji hücresini Türkiye ekonomisi adına yeni bir değer yarattıklarını ifade etti.

DHA’ da yer alan habere göre;  Ceyhan Saldanlı, TÜBİTAK destekli Milli Güneş Enerjisi Santrali Geliştirilmesi (MİLGES) kapsamındaki projesi yapmış oldukları üretim ile yatırımı hayata geçirdiklerini dile getirdi. Saldanlı ” Denizli de bulunan tesislerde silisyum tabanlı multi, mono kristal, PERC tipi hücreler ve standart (Al-BSF) üretiliyor. Fabrikadaki toplam üretim kapasitesinin 130 megavat (MW)’ dır. Bu da yılda 26 milyon hücre üretimi demektir. Panel fabrikamızın üretim kapasitesi ise 150 MW’dur. ‘Parla’ markası ile panel ve hücre olarak kurulum hizmetleri sayesinde güneş sektöründe de entegre fabrika olarak çalışıyoruz. Böylece bu alanda yeni bir değer yaratarak Türkiye ekonomisi için yüksek teknolojiyle üretim gerçekleştiriyoruz.’’ dedi.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri (Şubat 2020'ye özel)-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al
MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al
REVIT Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Ulaştırma Sözlüğü | Karayolu – 1

1- Ada (İsland)  Yayaların geçme ve durmalarına yarayan, taşıtlardan inip binmelerini sağlayan, trafik akımını düzenleme ve trafik güvenliğini sağlama amacıyla yapılmış olan, araçların bulunamayacağı, koruyucu tertibatla belirlenmiş...