Ana Sayfa Güncel Yıldız Teknik Üniversitesi Tarihi Öğrenci Yurdu Yıkıldı

Yıldız Teknik Üniversitesi Tarihi Öğrenci Yurdu Yıkıldı

Maslak’ta bulunan ve 2013 yılında yapılan çalışmalar sonucunda “sağlam olmadığı” kanısına varılan öğrenci yurdu yıkıldı. Boş olan yurdun sorunsuz bir şekilde yıkıldığı bilgisi alındı. Bununla birlikte yerine ne yapılacağı ise şu an itibariyle netlik kazanmış değil. Projenin Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkı bünyesine alındığı bilgisi paylaşılırken bir başka açıklamada TMMOB Mimarlar Odası Büyükkent Şubesi Yönetimi’nden geldi.

Yeni Bir Öğrenci Yurdu 

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Esin Köymen, halen yurt yerine hangi projenin hayata geçirileceğinin açıklanmamasını eleştirdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne seslenildi. İmar planında herhangi bir değişiklik olmadığı vurgulanırken mutlaka yeni bir yurt yapılması gerektiğinin altı çizildi. Ancak yine de bazı çevrelerce oldukça önemli kabul edilen arsa üzerinde iş merkezi yapılacağı bilgisi de bulunuyor. Bununla birlikte Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından çok farklı bir projenin hayata geçirilebileceği de gelen bilgiler arasında. An itibariyle arazinin ne şekilde kullanılacağı ise yetkililer tarafından ifade edilmiş değil.

Yıldız Teknik Üniversitesi Tarihi Öğrenci Yurdu Yıkıldı

Farklı Proje İddiaları Var

2012 yılında alınan karar sonucunda 2013 yılında boşaltılan yurdun binaların son derece dayanıksız olmasından ötürü yıkım işlemi gerçekleşti. 175 erkek ve 175 kız öğrenci kapasitesine sahip yurdun iş makineleriyle yıkım sürecin hafta içinde tamamlandı. Herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı belirtilirken plazalar arasında kalan arazinin değerli olması da beraberinde çeşitli soruları getirdi. Özellikle son günlerde alışveriş merkezi yapılacağı iddiası ise henüz yalanmış değil. İlerleyen günlerde arazinin nasıl kullanacağının belirlenmiş olması bekleniyor.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Türkiye’den 11 Üniversite Dünyanın En İyi Üniversiteleri Listesinde (Güncellendi)

Dünyanın En İyi Üniversiteleri Türkiye'den 11 üniversite dünyanın en iyi üniversiteleri listesine girdi. İngiltere'de Times Higher Education (THE) dergisi tarafınfan hazırlanan, 2020 yılına ilişkin dünyanın...