Ana Sayfa Güncel Haberler 1 milyar dolarlık yatırım çöküyor

1 milyar dolarlık yatırım çöküyor

Malezya’daki Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’nın batmaya başladığı belirtildi. Havalimanının ucuz uçuşların yapıldığı bu bölümündeki taksi yollarının havuza döndüğü ve uçakların su birikintilerinin üzerinden uçmak zorunda kaldığı görüldü.

Yeni terminalin kullanıcılarından en büyük şirket AirAsia, bu durumun uçuşları erteletebileceğini, uçaklara ciddi zararlar verebileceğini ve büyük bir güvenlik riski doğurduğunu söyledi. Şu ana kadar havalimanındaki sorun uçak iniş ve kalkışlarını etkilemedi. Ancak Malezyalı yetkililerin yolcular ve uçak görevlileri zarar görmeden önce bu durumu çözmeleri istendi. AirAsia CEO’su Aireen Omar, Bloomberg haber ajansına konuyla ilgili konuştu. Omar, “Havalimanı hala batıyor. Bu konuya ciddi bir çözüm bulunması gerekiyor” dedi. Bu havalimanın inşaat maliyetinin 1 milyar dolar seviyesinde olduğu belirtildi.

İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Motivasyon ve İş Yaşamı

Bugün sizlere iş hayatı ve motivasyon hakkında bilgilendirmeler yapacağım. Keyifli okumalar dilerim. Biliyoruz ki hepimizin bazı dönemleri olur ve bizler bu dönemlerde işe gitmek istemeyiz...