Ana Sayfa Kütüphane İnşaat Programları 2018 Statik Proje Bedeli Hesaplama Programı (Excel)

2018 Statik Proje Bedeli Hesaplama Programı (Excel)

Daha önceki yazılarımızda statik proje yapılırken dikkat edilecekler konusunu ele almıştık. Bu yazımızda ise İnşaat Mühendisleri Odası tarafından statik proje en az bedel hesabı için hazırlanan 2018 Statik Proje Bedeli Hesaplama Programını sizlerle paylaşacağız.

2018 yılı için geçerli oranlar ve metrekare birim fiyatları gözönüne alınarak İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi oluşturulan statik proje bedeli hesaplama programı, İnşaat Mühendisleri Odası’nın belirttiği sabit formüle göre hesaplanan statik proje en az bedel hesabı mühendislere yol göstermek amaçlıdır ve fiyatlandırmanın alt sınırını oluşturur.

İnşaat Mühendisleri Odası’nca, serbest inşaat mühendisliği hizmeti ile ilgili yayınlamış bir asgari ücret ya da en az bedel hesabına göre belirlenmiş bir fiyat listesi bulunmamaktadır. Ancak, fikir vermesi açısından, serbest inşaat mühendisliği hizmetine ait asgari ücretleri belirlemeye yönelik olmayan, inşaat mühendislerinin piyasa rayiçleri hakkında bilgi edinmelerine yönelik 2018 Yılı Statik Proje Bedeli Hesap Programı hazırlanmıştır.

Not: 2018 Statik proje en az bedel hesabı hesaplama programı .xls uzantılı Excel formatındadır.

2018 Statik Proje Bedeli Hesaplama Programı (Exel): İndirmek için tıklayınız.

 

Kaynak: insapedia.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Kentsel Dönüşüm Sağlık Riski Taşıyor Mu?

2012 yılında başlatılan ve son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından yeni eylem planı hazırlanan kentsel dönüşüm sağlık riski ile ilgili açıklamalar geldi. Açıklamanın...