Ana Sayfa Güncel Atatürk Orman Çiftliği Arazileri Tekrar Kiralanıyor

Atatürk Orman Çiftliği Arazileri Tekrar Kiralanıyor

Daha önce 24 Nisan 2019 tarihinde ilana çıkan 300 bin metrekarelik Atatürk Orman Çiftliği arazileri için tekrar kiralanma yoluna gidildi. Açık artırma usulüne göre kiralanma yapılması için Resmî Gazete’de ilanı yayınlandı.

Atatürk Orman Çiftliği’nde Sıradışı İhale Süreçleri

AOÇ Genel Müdürlüğü bünyesinde olan Etimesgut ilçesindeki 300 bin 492 metrekarelik arazilerin kiralanmasına dair yeni bir gelişme yaşandı. Öncesinde kiralanma süreçleri için ilan verilmesine karşın bir kez daha aynı işlemlerin yapıldığı ortaya çıktı. 17 Eylül 2019 tarihinde kiralanma ihalesinin yapılacağı belirtiliyor. Mimarlar Odası Başkanlığı görevini yürüten Tezcan Karakuş Candan ise ilana tepki gösterdi. Atatürk Orman Çiftliği arazileri iyi bir şekilde yönetilmiyor diyen Candan, bir kez daha kiralama yapılması işleminin nedenini sordu. Hiçbir şekilde mantıklı olmadığı vurgulanırken bir talan hadisesiyle karşı karşıya olduğu da iddia edildi.

Atatürk Orman Çiftliği Arazileri Tekrar Kiralanıyor

Atatürk Orman Çiftliği Arazileri Kimlere Veriliyor?

Var olan bölgenin ihalesinin 24 Nisan 2019 gününde yapıldığı öğrenilirken Çatkaya Emlak tarafından alındığı da biliniyor. Ancak ihale sonrasında firmanın yasaklı ilan edilmesi söz konusu olmuştu. Ardından Tarım Orman Bakanlığı ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. İhalenin birilerine peşkeş edileceğini savunan Candan ise, mutlak surette araştırma komisyonu kurulmasını talep etti. Atatürk Orman Arazileri vasiyete uygun bir şekilde yönetilmelidir, diyen Candan tarafından AOÇ Müdürlüğü ile ilgili de suçlamalar ortaya atıldı. Toplamda 1 Milyon metrekarelik arazinin kiralanma yoluyla talan edilmesine izin vermeyeceklerinin de altını çizdi.

 

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Mahalle yolundaki çökme tünel inşaatını durdurdu

Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Budak köyünün Dikmeler Mahallesi yolunda çökme meydana geldi. Suyu kesilen sondaj kuyusunun çökmesi sonucu gerçekleştiği tahmin edilen olay üzerine Kürtün...