Ana Sayfa Güncel Bereket Enerji 2020'de Borsaya Girecek

Bereket Enerji 2020’de Borsaya Girecek

Bereket Enerji 2020’de Borsaya Girecek

4.6 milyar dolarlık borçlarını yeniden yapılandırmak üzere bankalarla anlaşmaya varan Bereket Enerji Grubu 2020’de borsaya girecek. Bereket, toplam kurulu gücü 1100 MW’lik HES ve RES gelecek yılın ilk çeyreğinde halka arz edecek. Ülkemizin önde gelen enerji firmalarından Bereket Enerjinin yetkilisi İdris Küpeli, borçların yeniden yapılandırması konusunda bankalar ile anlaştıklarını belirtti. Yenilenebilir kaynakları ve toplam 1100 MW’lik elektrik üretim santralinin 2020 yılında halka arzı konusunda da uzlaştıklarını ekledi.

Yeni Yatırımlara 2 Yıl Ara Verilecek

Küpeli, borç yapılandırmasının ardından büyüme odaklı yatırımlar dönemini iki yıllığına askıya aldıklarını belirtti. Şu anda sadece zorunlu yatırımlara odaklandıklarını ifade eden Küpeli “Bunlar da rehabilitasyon yatırımları ve dağıtım tarafındaki iyileştirme yatırımları. Bu sürecin en az iki yıl olacağını öngörüyoruz. İki yıl sonra daha sağlıklı bir büyüme için sıfırdan yeni yatırımlara başlayacağız.”

Bereket Enerji Yerli Güneş Paneli Üretiyor

Bu arada, geçtiğimiz Mart ayında yerli güneş hücresi üretimine başladıklarını kaydeden İdris Küpeli şöyle devam etti: “15 milyon dolar gibi görece küçük bir rakam olsa da hücre üretimi, katma değeri çok yüksek ve ilk kez yapılan bir yatırım. Bu tür düşük meblağlı ama yüksek katma değerli yatırımları önümüzdeki senelerde tabii ki değerlendirmeye devam ederiz” diye konuştu.

Yatağan’a 200 Milyon Dolarlık Yatırım

Büyüme odaklı yatırımlara iki yıllığına ara veren Bereket Enerji Grubu, bu süre boyunca öncelikle yapmak zorunda olduğu yatırımlara devam edecek. Şirket CEO’su İdris Küpeli’nin verdiği bilgilere göre bunlar arasındaki en büyük kalemi ise Yatağan Termik Santrali’nin 200 milyon dolarlık rehabilitasyon yatırımı oluşturuyor. ”Nispeten daha genç bir tesis olan Çatalağzı Termik Santrali’nde ise Yatağan’daki gibi bir rehabilitasyon yatırımına ihtiyaç yok” dedi.

Bereket Enerji ve tüm enerji firmalarına Sanal Şantiye olarak başarılarının devamını diliyoruz. Ülkemizin en büyük cari açığının olduğu enerji sektörünün geleceği enerji firmalarımızın başarısına bağlı.

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Temmuz 2020) -

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 40 TL Satın Al-

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 
Avatar
Sanal Şantiyehttps://sanalsantiye.com
Sitemiz 2009 yılında sektörel geleceği takip etmek ve internet üzerinden inşaat sektörüne katkıda bulunmak için kuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Endüstriyel İzolasyon

Endüstriyel İzolasyon Ortamların belirli etkenlerden ve zararlı maddelerden arındırılması, daha istenilen duruma getirilmesi anlamına gelen izolasyon, evlerde isteğe bağlı olsa da, endüstriyel işletmelerde endüstriyel izolasyon...

İBB’den deprem raporu! İşte en riskli 9 ilçe

İBB'den deprem raporu! İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve 39 ilçedeki olası deprem kayıpları ile hasarlarını ortaya koyan "İstanbul Olası Deprem Kayıp Tahminlerinin Güncellenmesi Projesi...

Çöken merdivenin altında kalan işçi yaralandı

Aydın'ın Efeler ilçesindeki bir inşaatta çöken merdivenin altında kalan işçi yaralandı.Olay, Fatih Mahallesi 1101 sokakta yapımı süren bir inşaatta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre,...

 Çukurova Bölgesel Havalimanı havadan görüntülendi

 Çukurova Bölgesel Havalimanı havadan görüntülendi - Mersin'in Tarsus ilçesinde inşa edilen ve tamamlandığında 30 milyon yolcu kapasitesi ile Türkiye'nin ikinci büyük havalimanı olacak Çukurova Bölgesel...

SON YORUMLAR