Ana Sayfa Güncel Haberler Bingöl'de 5,5 büyüklüğünde deprem

Bingöl’de 5,5 büyüklüğünde deprem

Bingöl’ün Kiğı ilçesi yakınlarında 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi’nin verilerine göre, deprem saat 01.27’de, Kiğı ilçesine bağlı Açıkgüney köyünün 0.54 kilometre kuzeyinde, yerin 5 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Deprem, Bingöl’ün yanı sıra çevre il ve ilçelerde de hissedildi.

BAKAN YILMAZ: ÖLÜM VE YARALANMA YOK

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Köylerde bazı konutlarda hasar olsa da şu an itibarı ile herhangi bir ölüm veya yaralanma haberi yok çok şükür. Çalışmalar devam ediyor. AFAD Başkanlığımız hasar gören köylere gerekli desteğin ulaştırılması konusunu da yakından takip edecek” dedi.

ARTÇI SARSINTILAR SÜRÜYOR

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün verilerine göre saat 01.27’deki depremin ardından 2 saat içerisinde 50’dan fazla artçı şok meydana geldi. Bu artçı depremlerin en büyüğü saat 02.36’da 3,9, saat 03.14’te ise 3,6 büyüklüğünde kaydedildi. AFAD ise artçı depremleri 02.36’da 4,0 ve saat 03.14’te 3,8 büyüklüğünde olarak açıkladı.

İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Betonarme Yapılarda Isıl Genleşme ve Büzülme Etkileri

Betonarme yapılar için oldukça önemli konularda ısıl genleşme ve büzülme etkilerini size anlatmaya çalışacağım. Ben denizin bu konudaki bilgileri ve tecrübeleri de sınırlıdır. Sınırlı...