Ana Sayfa Güncel Haberler Daha Güçlü ve Daha Dayanıklı Bükülebilir Beton Geliştirildi

Daha Güçlü ve Daha Dayanıklı Bükülebilir Beton Geliştirildi

- Reklam-

Bir grup bilim insanı, yol çalışmaları için gereken süreyi yarıdan fazla azaltan yeni bir beton geliştirdi. Bu yenilik, hızlı montaj için ince prekast kaldırım plakalarının oluşturulmasına olanak tanıyarak, yol çalışmaları ve yeni kaldırımlar için gerekli süreyi yarıya indiriyor. Daha az bakım gerektiriyor ve daha fazla sürdürülebilir.

Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nin NTU-JTC Endüstriyel Altyapı İnovasyon Merkezi’nden bilim insanları, geleneksel betondan daha güçlü ve daha uzun süren yeni bir bükülebilir beton geliştirdiler.

- Reklam-

ConFlexPave, polimer mikrofiberlerle karıştırılmış belirli sert madde türlerine sahip olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Bu özel sentetik elyafların dahil edilmesi, betonun gerilme altında bükülmesine ve bükülmesine izin vermenin yanı sıra kayma direncini de arttırır. ConFlexPave, yol çalışmaları için gerekli zamanı yarı yarıya azaltan ve yeni kaldırımlar yaratan ince prekast kaldırım plakalarının oluşturulmasına izin verir. Bu, çalışanların güvenliğini artıracak, inşaat süresini azaltacak ve yol kullanıcıları için daha az rahatsız edici olacaktır.

ConFlexPave, NTU laboratuarlarında tablet büyüklüğünde levhalar olarak başarılı bir şekilde test edilmiştir ve JTC ile ortaklaşa olarak JTC’nin sanayi siteleri ve NTU’da insan ve araç trafiğinin olacağı NTU’da, önümüzdeki üç yıl boyunca daha fazla test için ölçeklendirilecektir.

 

Kaynak: engineering-society.com

 

 

 

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri (Şubat 2020'ye özel)-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al
MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al
REVIT Eğitimi - 50 TL Satın Al

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Dev projede ilk ışık yıl sonu görülecek

Türkiye’nin en önemli güzergâhları arasında yer alan ve Karadeniz Bölgesi’ni İç Anadolu’ya bağlayan Kırkdilim yolunda çalışmalar hızla ilerliyor. Dev projede ilk ışığın yol sonu...