17 Ocak 2020
Ana Sayfa Güncel Haberler DENİZLİ TELEFERİĞE KAVUŞTU

DENİZLİ TELEFERİĞE KAVUŞTU

Denizlilileri bin 400 metre yüksekliğe 6 dakikada taşıyacak teleferikle ilk deneme seferini yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 38 milyon liralık yatırımla kurulan kompleks projeyi inceledi.
Denizlililerin sosyal yaşantılarını daha da zenginleştirip, doğa ile iç içe ortamlarda vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile hayata geçirilen teleferik projesinin tanıtımını gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilk deneme seferini basın mensupları ile birlikte yaptı. Sabah saatlerinde 300 metre rakımdan bin 400 metre rakıma teleferik ile çıkan Başkan Zolan ve basın mensupları daha sonra 1500 metre rakımdaki tesislere çıktı. Denizli’yi yayla turizminde marka yapacak kompleks projede yer alan bungalov evler, restoran, çadır ve diğer tesisleri gezen Başkan Zolan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Denizli’yi en büyük zenginliği olan yaylalarıyla buluşturmak için teleferik projesini ortaya koyduklarını hatırlattı.
Başkan Zolan, “Burada yazın serinleyecek, kışın ise kar görmeye geleceğiz. Yaz kış burası hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. İnşallah güzellikler içinde mutlu bir şekilde Denizlimiz bu tesisleri kullansın, armağanımız olsun” diye konuştu.
Denizli’nin turizm kenti olduğuna işaret eden Başkan Zolan, “Bu tesis turizmimize ayrı bir nefes verecek. Denizlimizin çekim merkezi olma konusunda da olağanüstü katkı sağlayacak ve turizmi bir adım daha ileriye götürecektir. Bir ay boyunca insanlarımız teleferiğe binebilsinler diye ücretsiz yapacağız. Vatandaşlarımız da gelsinler görsünler istiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.
Teleferiğin 6 dakikada bin 400 metre rakıma çıktığını anlatan Başkan Zolan, “24 kabinimiz var ve saatte bin kişi çıkabiliyor. Günde 7-8 bin kişiyi ağırlama kapasitesine sahip. Bir ay boyunca ücretsiz şekilde vatandaşımızı misafir etmenin mutluluğunu yaşayacağız” diye konuştu.
Teleferiğin bir ay sonra ücretli olmaya başlayacağını ifade eden Başkan Zolan, “Ama ücret çok makul olacak, 5 lira gibi bir biniş ücreti söz konusu. Amacımız buradan kar elde etmek değil. İnsanlarımızla dağlarımızı ve yaylalarımız buluşturmak. Yazın sıcağında bin 400 metre rakıma çıkmak ayrı bir güzellik. Bizim amacımız vatandaşlarımızdan para almak değil o hizmeti sunabilmek. Bir aydan sonra kişi başına 5 lira gibi bir rakam düşünüyoruz” dedi.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here