Ana Sayfa Güncel Haberler DENİZLİ TELEFERİĞE KAVUŞTU

DENİZLİ TELEFERİĞE KAVUŞTU

Denizlilileri bin 400 metre yüksekliğe 6 dakikada taşıyacak teleferikle ilk deneme seferini yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 38 milyon liralık yatırımla kurulan kompleks projeyi inceledi.
Denizlililerin sosyal yaşantılarını daha da zenginleştirip, doğa ile iç içe ortamlarda vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile hayata geçirilen teleferik projesinin tanıtımını gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilk deneme seferini basın mensupları ile birlikte yaptı. Sabah saatlerinde 300 metre rakımdan bin 400 metre rakıma teleferik ile çıkan Başkan Zolan ve basın mensupları daha sonra 1500 metre rakımdaki tesislere çıktı. Denizli’yi yayla turizminde marka yapacak kompleks projede yer alan bungalov evler, restoran, çadır ve diğer tesisleri gezen Başkan Zolan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Denizli’yi en büyük zenginliği olan yaylalarıyla buluşturmak için teleferik projesini ortaya koyduklarını hatırlattı.
Başkan Zolan, “Burada yazın serinleyecek, kışın ise kar görmeye geleceğiz. Yaz kış burası hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. İnşallah güzellikler içinde mutlu bir şekilde Denizlimiz bu tesisleri kullansın, armağanımız olsun” diye konuştu.
Denizli’nin turizm kenti olduğuna işaret eden Başkan Zolan, “Bu tesis turizmimize ayrı bir nefes verecek. Denizlimizin çekim merkezi olma konusunda da olağanüstü katkı sağlayacak ve turizmi bir adım daha ileriye götürecektir. Bir ay boyunca insanlarımız teleferiğe binebilsinler diye ücretsiz yapacağız. Vatandaşlarımız da gelsinler görsünler istiyoruz. Tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.
Teleferiğin 6 dakikada bin 400 metre rakıma çıktığını anlatan Başkan Zolan, “24 kabinimiz var ve saatte bin kişi çıkabiliyor. Günde 7-8 bin kişiyi ağırlama kapasitesine sahip. Bir ay boyunca ücretsiz şekilde vatandaşımızı misafir etmenin mutluluğunu yaşayacağız” diye konuştu.
Teleferiğin bir ay sonra ücretli olmaya başlayacağını ifade eden Başkan Zolan, “Ama ücret çok makul olacak, 5 lira gibi bir biniş ücreti söz konusu. Amacımız buradan kar elde etmek değil. İnsanlarımızla dağlarımızı ve yaylalarımız buluşturmak. Yazın sıcağında bin 400 metre rakıma çıkmak ayrı bir güzellik. Bizim amacımız vatandaşlarımızdan para almak değil o hizmeti sunabilmek. Bir aydan sonra kişi başına 5 lira gibi bir rakam düşünüyoruz” dedi.

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Ağustos 2020) -

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 40 TL Satın Al-

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Akkuyu NGS teknolojisine sahip bir güç ünitesi daha hayata geçiriliyor

Akkuyu NGS teknolojisine sahip bir güç ünitesi daha hayata geçiriliyor Rusya ile Belarus arasındaki en büyük ortak proje niteliğini taşıyan Belarus Nükleer Güç Santrali’nin 1’inci...

Deriner Barajı’nın Türkiye Ekonomisine Katkısı

 Artvin’de 249 metre gövde yüksekliği ile kemer barajı sınıfında Türkiye’nin birinci, dünyanın altıncı barajı olma özelliği taşıyan Deriner Barajı’nda elektrik üretimi 11. 3 milyar...

4. kattan düşen inşaat işçisi hayatını kaybetti

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bulunan inşaatın 4. katında çalışırken dengesini kaybederek yere düşen inşaat işçisi hayatını kaybetti.Olay, öğle saatlerinde Gölcük ilçesi İhsaniye Merkez Mahallesi üzerinde...

Bir Mühendis Gözüyle Ayasofya

Bu yazımızda yeni statüsüyle, Ayasofya Cami'nin teknik özelliklerini bir mühendis gözüyle, sizlerle beraber incelemeye çalışacağız.https://www.youtube.com/watch?v=GpwEML8Vo5A "Ayasofya" Ne Anlama Gelmektedir? Eski Yunanca'da "sofya" sözcüğü bilgelik anlamında kullanılmakta...

SON YORUMLAR