Ana Sayfa Güncel Haberler DSİ ve OGM Mülakatla Mühendis Alacak

DSİ ve OGM Mülakatla Mühendis Alacak

Bakanlar kurulu kararıyla Devlet Su İşleri ve Orman Genel Müdürlüğü’ne mühendis alımları merkezi KPSS atamalarının dışına çıkartıldı. Bu karara göre Devlet Su İşleri (DSİ) ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM)’nün mühendislik kadrolarına başvuranlar arasından en yüksek puanlı, açılan kadro sayısının 3 katı olan adaya  sözlü sınav uygulanacak.

5 Temmuz 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararname ile, KPSS Yönetmeliğine eklenen ek madde ise şöyle:

“EK MADDE 8 – Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü mühendis kadrolarına, KPSS (B) grubu puan sırası dikkate alınarak, açıktan atama yapılacak kadro sayısının üç katına kadar belirlenecek adaylar arasından, yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınavdaki başarı sırasına göre ilgili Genel Müdürlüklerce atama yapılır.”

KPSS’den uzak olanlar için merkezi atamaların dışına çıkartılma durumunu bir örnekle açıklayalım:
DSİ Eskişehir Bölge Müdürlüğü 5 inşaat mühendisi talep edecek. Bu 5 kişilik kadroya başvuranlardan en yüksek puanlı 15 kişi, kurum tarafından sözlü mülakata çağırılacak. Sözlü mülakatıda başarıyla tamamlayan mühendisler görevlerine başlayacaklar.

Daha önce de Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) mühendis alımları merkezi atamalardan çıkarılmıştı. Umarız bu sistem, dayısı olana değilde bilgisi olana yarar.

Mustafa AKSU
Kaynak: www.sanalsantiye.com

Bu haberle ilgili düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

İnş.Müh.Mustafa AKSU
İnş.Müh.Mustafa AKSUhttps://www.sanalsantiye.com
Sanal Şantiye'nin kurucusu, İnşaat Mühendisi.

2 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

İzmir’deki Eğik Binalar Boşaltılıyor!

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde yıkılma tehlikesi bulunan eğik durumdaki 5 bina için tahliye kararı çıktı. Binaların büyük bir bölümü boşaltılırken ada içinde bulunan 6 bina...