Ana Sayfa Güncel Dünyanın En Büyük Yüzen Güneş Enerji Santrali

Dünyanın En Büyük Yüzen Güneş Enerji Santrali

Japonya inşa sürecinin başladığı açıklanan dünyanın en büyük yüzen güneş enerji santrali projesinde Kyocera şirketi rol oynuyor. Çok uluslu yapıya sahip şirketin Chiba’da yer alan Yakamura Barajı üzerindeki santral sürecinin devam ettiği kaydedildi. Çok büyük maliyetlere sahip olması beklenen güneş enerji santrali için aralıksız vardiyalı sistemle işçiler görev alıyor. Tamamlanmasının ardından ise toplamda 5 bin hanelik bir elektrik ihtiyacının karşılanması söz konusu olacak.

Yenilenebilir Enerjide Öncü Japonya

2011 yılında gerçekleşen Fukushima Felaketi sonrasında nükleer santrallerini kapatma kararı alan Japonya, yenilenebilir enerjiler için çok daha yüksek maliyetli yatırımlar gerçekleştiriyor. Enerji ithalatının son yıllarda artması ve bunun nedeni olarak teknolojik gelişmeler için çok daha fazla enerji ihtiyacının bulunması da Japonya’ nın politika değişikliğine gitmesine neden oldu. Sahip olduğu kaynakları kullanmada dünyanın en iyisi olarak gösterilen Japonya ’nın yenilenebilir enerji kaynakları özelinde de çalışmaları aralıksız sürüyor.

Dünyanın En Büyük Yüzen Güneş Enerji Santrali

Güneş Enerji Santrali Kurucusu Kyocera

Ülkenin adalardan oluşması ve toprak anlamında sınırlamaların bulunmasından ötürü baraj ve göller üzerine güneş enerjisi santralleri inşa ediliyor. Dünyanın en büyük yüzen güneş enerji santralinin fikri de bu şekilde ortaya çıkarken çok uzun yıllar sürecin devam edeceği vurgulanıyor. Tam anlamıyla göl üzerinde olması planlanan güneş enerji santralinin sorunsuz çalışması içinde ileri teknolojik gelişimlerden yararlanılacak. Büyük bir güce sahip olan elektronik şirketi Kyocera ise inşa sürecinin start almasıyla birlikte çalışmalarla ilgili belirli periyotlarda bilgi verileceğini de kaydetti.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

3. Etap Raylı Sistem’de raylar döşenmeye başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi 3. Etap Raylı Sistem hattında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Hattın Otogar ile Akdeniz Üniversitesi Meltem kapısı arasını kapsayan Dumlupınar Bulvarı...