Ana Sayfa Şantiye E-Devlet Üzerinden Şantiye Şefliği Sorgulaması Yapabilirsiniz!

E-Devlet Üzerinden Şantiye Şefliği Sorgulaması Yapabilirsiniz!

Son dönemin en çok konuşulan konularından birisi hiç şüphesiz e-Devlet’e eklenen yeni hizmetler olmuştur. Eklenen bu yeni hizmetlerden bizi ilgilendireni ise Şantiye Şefliği Sorgulama hizmeti.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık hemen hemen bütün işlemlerimizi internet üzerinden yapabiliyoruz. Özellikle e-Devlet’e eklenen yeni hizmetlerle artık devlet dairelerine gitmeden işlemlerimizi oturduğumuz yerden yapabiliyoruz. Daha önce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya belediyelere dilekçe ile başvuru sonucu kontrol edilebilen şantiye şefliği bilgilerine Şantiye Şefliği Sorgulaması aracı ile artık kolayca erişilebilmekteyiz.

Her işlemde olduğu gibi Şantiye Şefliği Sorgulaması işleminde de işlem yapabilmek için öncelikle e-Devlet şifrenizin olması gerekiyor. e-Devlet şifreniz yoksa Ptt’den sifrenizi alabilirsiniz. Ardından bu şifre ve kimlik numaranız ile e-Devlet’e giriş yapabilirsiniz.

 

e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra, kurumlar bölümünden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Şantiye Şefi Yapı Ruhsatı Bilgileri Sorgulama sekmesi altından sorgulama ekranına ulaşılabilmektedir. Veya “merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?” bölümüne Şantiye Şefi Yapı Ruhsatı Bilgileri Sorgulama yazarak sorgulama yapabilirsiniz.

Şantiye Şefliği Sorgulaması ekranına gitmek için tıklayınız.

Ekranda Gösterilen Kutucuktan Şantiye Şefliği Sorgulaması İşlemini Yapabilirsiniz.

Bilinidiği üzere yapılan yönetmelik değişiklikleriyle birlikte yapı ruhsat ve iskan belgelerinde şantiye şeflerinin imzaları kaldırılmıştı. Bundan dolayıdır ki şantiye şefi mühendis ve mimarların sık sık sorumlulukları altındaki şantiyeleri ve bu şantiyelerin bilgilerini kontrol etmesi gerekmektedir. Mevcut durumda bir mühendis veya mimarın adına sahte şantiye şefliği taahhütnamesi, ikametgah belgesi düzenlenmesi durumunda, bunu denetleyen bir mekanizma bulunmaması nedeniyle mühendis ve mimarların Şantiye Şefliği Sorgulaması işlemlerini e-devlet üzerinden kendileri yapmak durumundadır.

Kimler Şantiye Şefi Olabilir?

Şantiye Şefliği Sorgulaması yapıldıktan sonra çıkan ekranda; şantiye şeflerinin taahhütü altında bulunan şantiyelerin il, ilçe, yapı alanı, yapı pafta, ada ve parsel bilgileri, blok, toplu yapı adı ve diğer tüm detaylara ulaşılabilmektedir.

 

 

 

 

 

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Eylül 2020) -

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 60 TL Satın Al


REVIT Architecture Eğitimi - 50 TL Satın Al


Sta4CAD Eğitimi - 40 TL Satın Al-

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 36.99 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Niğde’deki deprem Aksaray’da da hissedildi

Niğde’nin Bor ilçesindeki 5.1 büyüklüğündeki deprem Aksaray’da da hissedildi.Depremi hisseden vatandaşlar korkuyla evlerinden dışarı çıkarken, şu ana kadar Aksaray’da herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Depreme...

Bir Mühendis Gözüyle Süleymaniye Camii

Süleymaniye Camii, Osmanlı dönemi mimarisini yansıtan en ihtişamlı mühendislik yapılarından biridir. Biz de bu yazımızda Mimar Sinan’ın “kalfalık eserim” diye bahsettiği bu muhteşem yapıyı...

İnşaat işçilerinden ilginç kum taşıma yöntemi

Ankara'da bir apartmanın çatı katına kum çıkartmakta zorlanan inşaat işçileri, çareyi makaraya sardıkları halatı otomobille çekmekte buldu.4 katlı apartmanın çatısına kum çıkartmakta zorluk çeken...

Gayrimenkul Yatırımcısına Vergi Zorunluluğu Geliyor

Gayrimenkul Yatırımcısına Vergi Zorunluluğu Geliyor Türkiye’de yapılan anketlerde yatırımlarınızı hangi alana yaparsınız sorusu sorulduğunda ilk cevaplar hep gayrimenkul alırım üzerine olmaktadır. Bu anketlerde şunu bize...

SON YORUMLAR

• Yeni REVIT STRUCTURE Eğitimi %82 İndirimli! Son gün 30 Eylül! ⇒KAYDOL
+