Günümüzde teknoloji ile artık her sektörde karşılaşır olduk. Bu durumun en son örneği ise emlakçı robot oldu. Emlakçı robot ile artık gayrimenkul sektörü de teknolojiyle iç içe olmaya başladı. Zenplace adlı firma tarafından kullanılan emlakçı robot, müşterilere evi gezdirerek, soruların yanıtlanmasını sağlıyor.

Teknolojik gelişmeler her sektörü ilgilendirdiği gibi gayrimenkul sektörünü de yakından ilgilendiriyor. Bu zamana kadar binaların yapımında gördüğümüz teknolojik gelişmeler, satışında da önemli bir dijital dönüşüme uğruyor. Bunun en son örneği ise emlak satışı yapan emlakçı robot oldu. San Francisco’da lisanslı bir emlak acentesi(Zenplace) tarafından kontrol edilen robot, bir tablet eşliğinde ev içinde geziyor. Müşterilere evin tanıtımının yapılmasını ve sözleşme iknası konusunda dijital bir deneyim sunuyor.

Zenplace adlı firma tarafından uygulanmaya başlanılan bu satış tekniğinin avantajlı olduğu iddia ediliyor. Şirket, bu robot sayesinde daha fazla bölgede daha az çalışan ile daha kolay satış yapabildiklerini belirtiyor. Maliyeti azaltıp gelir artışı sağlayan bu robot, gündelik yaşantımıza teknolojinin nasıl adapte olduğunu ortaya koyuyor.

Emlakçı robot, ofisler için geliştirilen gezgin robotlar ile benzerlik gösteriyor. Peki sizce emlakçı robot emlak sektörünü olumlu yönde etkiler mi?

Kaynak: shiftdelete.net

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here