Ana Sayfa Güncel Haberler Erzurum'daki Atlama Kulelerinin Çökme Anı

Erzurum’daki Atlama Kulelerinin Çökme Anı

Olimpiyat için yapılan atlama kuleleri yerle bir oldu..

2011 Kış Oyunları için yaptırılan Türkiye’nin ilk ‘tek kayakla atlama kuleleri’ heyelan nedeniyle yerle bir oldu. 5 atlama kulesinden 3’ü yıkıldı, 80 ve 95’lik rampaların pistleri ise tamamen yok oldu.

Jeoloji mühendislerinin ‘zeminde heyelan var’ raporu üzerine atlama kulelerinin bulunduğu alandaki otel sabah saatlerinde boşaltıldı. Otelde olimpiyatlara hazırlanan kayakçılar ile atletler kalıyordu. Saat 15.00 sıralarında büyük gürültüyle atlama kulelerinin bulunduğu yamaçtan toprak kaydı. Atlama kulelerinin büyük zarar gördüğü heyelanda can kaybı olmadı.

Çevresi güvenlik şeridiyle kapatılan pistlerde Sivil Savunma Arama Kurtarma ekipleri inceleme yaptı. Gençlik Spor İl Müdürü Memduh Ceyhan, heyelanda can kaybının olmadığını söyledi. Ceylan, önceden tedbir alınarak otel kısmının boşaltıldığını ifade etti. Ceylan, Ankara’dan bilirkişinin gelerek göçük alanında incelemede bulunacağını kaydetti.

Kayakla Atlama Kuleleri’nde geçen hafta Vali Ahmet Altıparmak ve Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar’ın da katılımıyla Milli Takım sporcuları gösteri kayağı atlayışı gerçekleştirmişti.

CİHAN

İnş.Müh.Mustafa AKSU
İnş.Müh.Mustafa AKSUhttps://www.sanalsantiye.com
Sanal Şantiye'nin kurucusu, İnşaat Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

KKTC’ye ilk yeraltı barajı yapılacak

KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, yer altı suyu suni besleme ve yer altı barajı için adım atıldığını ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünden...