Ana Sayfa Güncel Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev sahibi olmak isteyip yeteri kadar nakit parası bulunmayan vatandaşlar uzun süredir konut kredisi faizlerinin düşmesini bekliyordu. Merkez bankasının faiz kararı sonrası önce devlet bankaları ardından da özel bankalar konut kredisi faiz oranları da düştü.

Ağustos ayında Merkez Bankası’nın kararından sonra Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı 0.99 olarak güncellemişti. Ardından da Vakıf Bank konut kredisi faiz oranını 0.99 düşürmüş, sonra ise Halk Bank ve Ziraat Katılım konut kredilerini ayını orana çekmişti.

Devlet bankalarının gerçekleştirdiği bu konut kredisi hamlesinin ardından özel bankalar da faiz oranlarını aşağı çekmemeye başladılar. Özel bankaların faiz oranlarındaki düşüş eğilimi ise piyasalarda devam ediyor.

8 Ekim itibarı ile özel bankaların güncel konut kredisi faiz oranları

Kuveyt Türk: 1.11

TEB: 1.15

Türkiye Finans: 1.16

Albaraka: 1.16

Yapıkredi: 1.17

İNG:1.17

Akbank: 1.17

İşbankası: 1.17

Garanti: 1.20

ICBC: 1.27

Alternatifbank: 1.30

Şeker Bank: 2.15

 

Kaynak:GazeteVatan

Sanal Şantiye
Sanal Şantiyehttps://sanalsantiye.com
Sitemiz 2009 yılında sektörel geleceği takip etmek ve internet üzerinden inşaat sektörüne katkıda bulunmak için kuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Altın Köprü (The Golden Bridge)

SADECE TAŞIYICI DEĞİL ADETA BİR SANAT ESERİ Altın Köprü (Vietnamca: Cầu Vàng), Da Nang, Vietnam'ın yakınındaki Bà Nà Hills beldesinde yaklaşık 150 metre uzunluğunda (490...