Adana’da yapımı devam eden inşaatın 9’uncu katından düşen kalıp ustası, 7’inci kata çekilen güvenlik ağı sayesinde hayatta kaldı.

Adana’da 10 katlı inşaatın 9’uncu katından düşen kalıp ustasu, 7’inci kata çekilen güvenlik ağı sayesinde hayatta kaldı. Edinilen bilgiye göre, İnşaatın 9’uncu katına çıkarak kalıpları 10’uncu kata taşımaya başlayan usta, ayağı takılınca dengesini kaybedip 9’uncu kattan düştü. Kalıp ustasının 7’inci kata çekilen güvenlik filesine düştüğünü gören arkadaşları hemen sağlık ve Can-Kur ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen Can-Kur ekipleri itfaiye merdiveniyle kalıpçı ustasının düştüğü yere çıkıp fileyi keserek işçiyi kurtardı. Aşağı indirilerek ambulansa alınan Metin Yalçın, Adana Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Yalçın’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olayın gördü tanığı inşaat işçisinin çalışırken düştüğünü ve güvenlik filesinde kaldığını belirterek, “File olduğu için inşaat işçisi hayatta kaldı. Sonra itfaiye gelip işçiyi kurtardı. İnşaatta önlem alınmasa bu işçi şimdi ölmüştü. Ben işçinin düştüğünü gördüğüm için çok korktum” dedi. (İHA)

guvenlik-agi-2 guvenlik-agi-3 guvenlik-filesi

Kaynak: Sözcü

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here