İnşaat Mühendisleri için Top 10 Youtube Kanalları

0

 

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Youtube’da beğenerek takip ettiğim kanalları aktarmaya çalışacağım.

Sıralamanın önemi yoktur demeyeceğim herkes gibi. Bizde sıralama önemli :D

En çok verim aldığım 10 inşaat mühendisliği kanalını sırasıyla sizlerle paylaşıyorum :D

Keyifli okumalar,bolca takip etmeler..

 

1)Erdem Fidan : Açık ara en beğendiğim Youtube kanalıdır.Düzenli olarak video atan ve şantiyenin üstadı diyebileceğimiz Erdem Abi’ye bilgilerini bizimle paylaştığı için çok teşekkür ediyorum.

https://www.youtube.com/user/erdmfidan

 

2)Mert Şef : Mert Şef,hem okuyor, hem çalışıyor,hem de bizlere eşsiz şantiye Vlogları sunuyor.Ne yalan söyleyeyim çay demleyip oturup Mert Şef’i seyretmek çok zevkli :D

https://www.youtube.com/channel/UCLrcgcfo9YzTJdL9Y10qYWg

 

3)Sanal Şantiye : Video atılmıyor olabilir Youtube kanalına fakat o gemi bir gün gelecek :D Yakında en güzel videoların sizinle olması dileğiyle.Bizim gibi üniversiteli gençlerin böyle güzel bir blogda yazabilmesini sağlayan bu ekibe canı gönülden minnettarım.

https://www.youtube.com/user/sanalsantiye/videos

 

4)Mimar Ender Okan : Hakkını yemek istemedim Ender Abi.Mimar olsan da bu listeye eklemeliydim seni çünkü ”Kaba İnşaat” serisi ve ”Proje Okuma” videoların beni ne kadar aydınlattı bilemezsin.

https://www.youtube.com/channel/UChDKiP2ovRmIonmSTbCimdw/featured

 

5) İş Makineleri Kerem Usta : İş makinesi denince akla, hemen onun adı gelir.Kerem Usta’yla hafriyatta iken dev yılanlara,batmış tırlara,yanmış Tofaş’lara rastlayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCrIj8ABnTsRoPIWUpavPIjg

 

6)Beyaz Tahta : Mukavemet 1 ve 2’yi kendilerinden dinlediğim hem makina mühendisliği okuyup hem bizlere video çeken hocamızın da hakkını yemek istemedim :D

https://www.youtube.com/channel/UCML-zKeDhbLHc_mSANnOqUQ

 

7)Taze Mühendis : İnşaat mühendisliği okuyanlar zaten TazeMühendis bloğunu tanıyorlardır. Youtube kanalını da sizlere tavsiye etmek istiyorum :D

https://www.youtube.com/channel/UCxVt1OaHS5PEaZNgHzUsg8Q/featured

 

8)İmo videoları : Alanında uzman olan mühendislerimiz tarafından verilen seminerlerin yayınlandığı bu kanallar gerçekten çok yararlı.Videoları uzun olabilir (x2 hızda izliyorum ben karar size kalmış 3 mü yaparsınız 😊) Fakat bilgisel açıdan size çok şeyler katacak.Ankara şubesini takip ediyorum ben :D

https://www.youtube.com/channel/UCHO7Q9tD2p2eQm3cU59zHDA/featured

 

9)Video Eğitim : Haluk hoca’mızın hakkı ödenmez.Bir çok ücretsiz eğitimi Youtube kanalından bulabilirsiniz.(Excel ve İngilizce eğitimleri çok kaliteli benden demesi👌)

https://www.youtube.com/channel/UCrVR30q-Seo82gBhmAe_1uQ

 

10)Barış Özcan : Mühendislik alanında bilgi vermek için her zaman mühendis olmak gerekmez.Mühendis abilerime,ablalarıma,kardeşlerime bu Youtube kanalını şiddetle tavsiye ediyorum.İzleyin çok şey değişecek..

https://www.youtube.com/user/b31416

Hayatıma yön veren videolarından birisini sizler için aşağıya bırakıyorum.

 

İnşaat Mühendisleri için Top 10 Youtube Kanalları
Bu içeriğimi puanlar mısın?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here