Ana Sayfa Güncel Haberler İnşaat Üretiminde Son 10 Yılın En Hızlı Düşüşü Yaşandı

İnşaat Üretiminde Son 10 Yılın En Hızlı Düşüşü Yaşandı

İngiltere’de geçtiğimiz günlerde yapılan PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) açıklamasına göre inşaat sektörü Nisan 2009’dan bu yana en büyük düşüşünü yaşıyor.

IHS Markit yardımcı direktörü Tim Moore, endeksin 10 yıl içerisinde ki inşaat üretiminde en hızlı düşüşü göstermesine neden olan sebeplerin başında siyasi ve ekonomik belirsizliğin derinleşmesi olduğunu ve bu durumun büyük inşaat çalışmalarınını aksattığını söyledi.

Ayrıca, inşaat şirketlerinin müşterilerinin sürekli ticari çalışmalar konusunda ertelemeyi ve fren yapmayı tercih ettiklerini söylediklerini belirtti. Brexit’ten sonra durumun daha net bir biçimde ortaya çıkacağını söyledi.

CIPS (Chartered İhale ve Tedarik Enstitüsü) grup direktörü Duncan Brock şunları söyledi: ” İngiltere inşaat sektörü on yılın en kötü ayını yaşadığı için haziran ayında satın alma faaliyeti ve yeni siparişler sayıları azaldı.

Politikacıların net davranmaması Haziran ayında ki düşük performansı daha da artırdı. Hızlı karar verme ve politik çıkmazlardan kaçınma, inşaat sektörünü bataklıktan kurtarmanın tek çaresi gibi görünüyor. ”

KPMG İngiltere alt yapı başkanı Jonathan White, rakamların ticari çalışmaların İngiltere ekonomisinin döngüsüne ne derece maruz kaldığını gösterdiğini söyledi.

O, “Haziran ayının okuması, özellikle Mayıs ayındaki endişe verici darbeyi takiben sektör için daha fazla etki yaratıyor. Ve bu büyük bir harcama yapmayı durdurarak firmaların tepki göstermesine neden oluyor.”

Arcadis, stratejik araştırma başkanı Simon Rawlinson, verinin “inşaat sektörü için büyük bir uyandırma çağrısı” olduğunu söyledi. “Tüm işletmeler geleceğe yönelik planlarını gözden geçirmeli” dedi.

Kaynak:

https://www.constructionnews.co.uk/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Balıkesir Üniversitesi Beton Kano Takımı Hazırlıklarına Devam Ediyor

Sanal Şantiye ailesi olarak Balıkesir Üniversitesi Beton Kano Takımının medya tanıtım sponsorluğunu üslenmiş bulunmaktayız. Genç ve yetenekli mühendis adayı arkadaşlarımıza canı gönülden başarılar diliyoruz....