Ana Sayfa Blog İş Hayatında Kişiler Arası İletişim

İş Hayatında Kişiler Arası İletişim

Merhaba arkadaşlar bugün ki yazımda sizlere iş hayatında çalışanlar arasındaki iletişimden bahsedeceğim keyifli okumalar dilerim.

İş Hayatı ve Kişiler Arası İletişim

Herkesin yaşadığı ya da gelecek yaşamında mutlaka deneyim sağlayacağı bir ortam olan iş hayatı bazen keyifli bazen de keyifsiz şeyler yaşamanıza sebebiyet verebilir. Bizler bu keyifsiz durumlardan nasıl kurtulabiliriz bu durumu nasıl en kolay biçimde atlatabiliriz bunlara değineceğim.

İş yerlerinde her yöreden, her tarzdan insanlar mevcut. Herkes birbirini sevip anlaşmak zorunda elbette değillerdir. Fakat insanların birbirine saygı duymaları gerekmektedir. Düşünsenize siz müşteriler ile telefonda konuşurken birinin yüksek sesle kahkaha atması ne kadar hoş olabilir. Ya da olaya şu yoldan bakılabilir bana yapılmasından hoşlanmadığım şeyleri başkasına neden yapayım ki? Kaç kişi bu şekilde düşünüyor orası da meçhul zaten :)

Evet arkadaşlarım işinizi çok iyi yapan bir çalışan olsanız, alanınızda çok başarılı olsanız da kişiler arasındaki ilişkileriniz iyi değilse başarılarınız bir yerden sonra kısıtlanacaktır. Bir iş ortamında iyi iletişim kurulamaması, çalışanların birbirlerine karşı olumsuz tavırlar sergilemesini tetikleyebileceği gibi müşterilere de yansıyabilir ve müşterilerin kurum hakkında olumsuz düşüncelere yönlenmesine sebep olabilir.Doğru iletişim kurmak içinse, gerçekten birey kendini tanımalı, kendi tutum ve davranışlarını bilmelidir.

Bütün bu iletişim sürecinin doğru bir şekilde yönetilmesi, kişiler arasında iletişimin sağlıklı yürütülmesini sağlayabileceği gibi, çalışma ortamı içerisinde kopukluk yaşanması durumunu engeller ve bir bütünlük sağlar.

İletişim; doğru zamanda doğru kişiye kendini doğru bir şekilde ifade etmektir.

Nur Keleş

İK Uzmanı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Motivasyon ve İş Yaşamı

Bugün sizlere iş hayatı ve motivasyon hakkında bilgilendirmeler yapacağım. Keyifli okumalar dilerim. Biliyoruz ki hepimizin bazı dönemleri olur ve bizler bu dönemlerde işe gitmek istemeyiz...