Ana Sayfa Güncel Haberler Kuzey Marmara Otoyolu'na Ait Son Fotoğraflar

Kuzey Marmara Otoyolu’na Ait Son Fotoğraflar

- Reklam-

Tamamlandığında İstanbul’un trafik sorununa çare olması beklenen Kuzey Marmara Otoyolu’ndan (KMO) yeni görüntüler geldi. Projede ciddi bir ilerleme kaydedilirken kritik noktaların hala inşaat halinde olması, trafik çilesinin devam etmesine neden oluyor.

Yapımı bittiğinde ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’un trafik çilesine çare olacağı düşünülen ve Avrupa ile Asya’yı üçüncü kez birleştiren Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün devamı niteliğinde olan Kuzey Marmara Otoyolu (KMO) inşaatının son durumu, gökyüzünden gerçekleştirilen çekimler ile görüntülendi.

- Reklam-

Çekilen görüntülere göre Kuzey Marmara Otoyolu’nun üçüncü havalimanı ile bağlantısının bulunduğu kısımlar tamamlanmış durumda. Bu yolların, üçüncü havalimanının açılışının ardından hizmete sunulmasıbbekleniyor. Bununla birlikte Üçüncü Havalimanı’ndan Kınalı’ya kadar olan kısmı ve İhsaniye Viyadüğü hala yapım aşamasında.

Çatalca’da ise yollar hala inşaat halinde. Havadan çekilen görüntüler, yolların bu bölgeden geçeceği güzergahı net bir şekilde gösteriyor. Yolun hala tamamlanmamış olması, araçların Mahmutbey’de birikmesine ve kilometrelerce trafik oluşturmasına neden oluyor. İstanbullular tüm yolların bir an önce tamamlanmasını ve trafiğin rahatlamasını umut ediyor.

 

Kaynak: webtekno.com

 

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

İnşaatlarda “Projesiz ve Ahşap İskele” Kurma Dönemi Bitiyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, inşaat iskelelerindeki kazaların önüne geçmek için kalıp ve taşıyıcı kalıp iskelelerinin projelendirilmesinin zorunlu olacağı düzenlemeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bakanlığın resmi internet...