Ana Sayfa Güncel Haberler Kuzey Marmara Otoyolu'na Ait Son Fotoğraflar

Kuzey Marmara Otoyolu’na Ait Son Fotoğraflar

Tamamlandığında İstanbul’un trafik sorununa çare olması beklenen Kuzey Marmara Otoyolu’ndan (KMO) yeni görüntüler geldi. Projede ciddi bir ilerleme kaydedilirken kritik noktaların hala inşaat halinde olması, trafik çilesinin devam etmesine neden oluyor.

Yapımı bittiğinde ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’un trafik çilesine çare olacağı düşünülen ve Avrupa ile Asya’yı üçüncü kez birleştiren Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün devamı niteliğinde olan Kuzey Marmara Otoyolu (KMO) inşaatının son durumu, gökyüzünden gerçekleştirilen çekimler ile görüntülendi.

Çekilen görüntülere göre Kuzey Marmara Otoyolu’nun üçüncü havalimanı ile bağlantısının bulunduğu kısımlar tamamlanmış durumda. Bu yolların, üçüncü havalimanının açılışının ardından hizmete sunulmasıbbekleniyor. Bununla birlikte Üçüncü Havalimanı’ndan Kınalı’ya kadar olan kısmı ve İhsaniye Viyadüğü hala yapım aşamasında.

Çatalca’da ise yollar hala inşaat halinde. Havadan çekilen görüntüler, yolların bu bölgeden geçeceği güzergahı net bir şekilde gösteriyor. Yolun hala tamamlanmamış olması, araçların Mahmutbey’de birikmesine ve kilometrelerce trafik oluşturmasına neden oluyor. İstanbullular tüm yolların bir an önce tamamlanmasını ve trafiğin rahatlamasını umut ediyor.

 

Kaynak: webtekno.com

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

TBDY 2018’e göre Kolonlarda Uygulanan Değişimler

TBDY 2018’e göre Kolonlarda Uygulanan Değişimler 2007 DBYBHY ile TBDY2018 arasındaki dikkat çeken değişikliklerden biri de kolonlarda meydana geldi. Göze çarpan büyük değişiklik kolon filizlerindeki...