Ana Sayfa Mimari Mimarlık Kazananlara Tavsiyeler

Mimarlık Kazananlara Tavsiyeler

 

Tercihler açıklandı ve şu an bu yazıyı okuduğuna göre sen de mimarlık kazandın veya çevrende mimarlık kazanan bir tanıdığın olabilir. Öncelikle tebrik ederim ve ömür boyu devam edecek ‘mimarlığı öğrenme’ faaliyetine ilk adım attığınızdan dolayı başarılar dilerim sana veya çevrendekilere.

Naçizane ilk etapta faydalı olabilecek bir dizi konudan bahsedeceğim yazımda, ama şimdiden belirtmek isterim ki yukarıda da dediğim gibi bu yolda eğitim yani mimarlık eğitimi bitmez. Başlayalım o halde.

1.) Mimari Çizim Programları

Çizim programı ismi vermeye gerek yok zaten bilinen ve piyasada meşhur olan programları duyacaksın göreceksin. Okulların bazıları 1., bazıları 2., az da olsa bazıları 3. sınıfta pc ile çizime başlatabiliyorlar. Benim tavsiyem okulunuz programının yanında mutlaka çizim programlarından en az 2-3 tanesini öğrenmeye ve hız kazanmaya çalışın. Okul hayatında da iş hayatındada çok faydasını görürsünüz.

2.) Mimari İçerikli Geziler (Okuduğunuz İle Bağlı)

Gözünüzü korkutmak istemem ama ilerleyen yıllarda pek fazla boş vaktiniz olmayacağını öngörerek şimdiden gezebileceğiniz kadar gezin. (mimari içerikli tabi)

3.) Mimari Faaliyetler

Okulda düzenlenen veyahut çevrenizde de olabilir mimari etkinliklerde aktif rol alın. Bu hem projenizi geliştirecek hem de ilerleyen meslek hayatınız için bir adım öne geçmiş olacaksınız. İnanın bana!

4.) Mimari Faaliyetler

Kütüphanenizden, internetten ünlü (veya merak ettiğiniz veya sevdiğiniz hiç fark etmez) mimarların mimari yapıları bu yapılarını, stillerini ve çıkış noktalarını inceleyip öğrenin. Ayrıca gerçekten kütüphaneye gitmekten korkmayın sıkılmayın. Mimari kitapları okumak size çok faydalı ve projelerinizde yardımcı olacaktır. (Her türlü kitabı okumak ufkunuzu açabilir.)

5.) Derslerinizi İhmal Etmeyin!

Genelde proje dersine çok önem verildiğinden teorik derslere gereken önem verilmeyebiliyor. Teorik dersleri sakın ola ihmal etmeyin! Bu dersler mesleki geleceğinizde çok önemli. Genel kültür bilgileri içeren derslerdir. Yoksa şu sözü duymak işten bile değil “adama bak, mimar oldum diye ortada geziyor ama daha bunu bilmiyor.”

**SAYILABİLECEK ÇOK BAŞLIK VAR FAKAT GENEL OLARAK BUNLARI HAYATINIIZDA UYGULAMAK SİZE ÇOK FAYDA SAĞLAYACAKTIR.

Bonus Madde

İç mimar mısın? Dış mimar mısın? sorusuyla mutlaka karşılaşacaksınız. Şimdiden bu tür sorularla nasıl baş edeceğinizi düşünün!

Aramıza tekrar hoşgeldiniz.

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Mayıs 2020) -

 

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 25 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


 

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Baraj inşaatında iş makinesiyle suya düşen işçi kayboldu

Baraj inşaatında iş makinesiyle suya düşen işçi kayboldu - Muş’ta yapımı devam eden Alparslan-2 Barajı’nda iş makinesi ile suya düşen bir işçi kayboldu. Olay, Muş-Varto yolunun...

Çin’de Danimarka Pavyonu

Danimarka Pavyonu Pavyon deyince aklınıza başka bir şey gelmesin, Danimarka'nın World Expo China'da sergilediği Danimarka Pavyonu performans alanından bahsedeceğiz. Çin’in Şangay şehrinde gerçekleşen World Expo 2010’da...

Emirsultan Camii depreme dayanamaz

  Emirsultan Camii depreme dayanamaz   Emirsultan Camii'nin ana kubbesindeki 8 ayrı çatlak restorasyonu durdurdu İki Ramazandır açılmayan Emirsultan Camii'nde restorasyon çalışması sil baştan yapılacak  Restorasyon çalışması...

İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Tarihsel Gelişimi

İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Tarihsel Gelişimi İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Tarihsel Gelişimi | İş sağlığı ve güvenliği dünyada, çalışan işçilerin sağlıklarının korunması ve çalışma devamlılıklarının...

SON YORUMLAR