Ana Sayfa Blog Teknikerler Şantiye Şefliğini Nasıl Başlatır?

Teknikerler Şantiye Şefliğini Nasıl Başlatır?

- Reklam-

ŞANTİYE ŞEFLİĞİ

2 Mart 2019 Cumartesi Günü yayımlanan Şantiye Şefliği Hakkında Yönetmelikte Madde 4, fıkra (1), (e) bendine göre; Şantiye şefi: Konusuna ve niteliğine göre yapım işlerini yapı müteahhidi adına yöneterek uygulayan, mühendis, mimar veya bunlara ilişkin teknik öğretmen veya tekniker diplomasına sahip teknik personeldir.

Madde 7, fıkra (9) göre; Yedinci ve sekizinci fıkralardaki yapılar hariç olmak üzere, Bakanlıkça belirlenen mimarlık ve mühendislik hizmetlerine esas yapı sınıflarından birinci, ikinci ve üçüncü sınıf yapılardan, bodrumları ile birlikte toplam beş katı ve yapı inşaat alanı 2.000 metrekareyi geçmeyenlerde teknik öğretmenler, 1.500 metrekareyi geçmeyenlerde ise teknikerler meslek alanlarına uygun olarak şantiye şefliğini üstlenebilir.

TEKNİKERLER ŞANTİYE ŞEFLİĞİNİ NASIL BAŞLATIR?

Yeni sisteme göre hemen hemen her yapıda şantiye şefi istenmektedir. Şantiye hakkının 5 olmasından dolayı birçok yapıya şantiye şefi bulunamıyor. Bundan dolayı teknikerlerin de şantiye şefliği yapmasına oldukça talep var. Peki şantiye şefliği nasıl başlatılır?

- Reklam-

Arama motoruna ” UYDS ” yazarak arama yapıldığında Ulusal Yapı Denetim Sistemi linkine tıklanır ya da https://uyds.yds.gov.tr/ yazılarak sayfanın direkt açılması sağlanır. Açılan sayfada UYDS Kullanıcı Başvuru sekmesine tıklanır. Açılan pencerede Gerçek Kişi seçeneğini seçmekle beraber istenilen yerler uygun bir şekilde doldurulur. KAYIT OL dediğinizde e-posta adresinize Kullanıcı Adı ve Şifreniz gelecektir. E-posta geldiğinde sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapıldıktan sonra sol taraftaki Hesap Başvurusu bölümünden Şantiye Şefliği seçilir. Açılan sayfada istenilen bilgileri doldurduktan sonra BAŞVUR dediğinizde başvurunuz gerçekleşir. Hesap Başvurusu bölümünden Kullanım Sözleşmesi kısmına tıklayıp açılan pencerede Kullanım Sözleşmesi Al kısmına tıklanır ve yazıcıdan çıktısı alınır. Bu şekilde sistem üzerinden başvurunuz gerçekleşir. Tabi birde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne teslim etmeniz gereken evraklar var. Bunlar;

– Şantiye Şefliğinin başlatılmasıyla ilgili dilekçe yazılması,

– E-Devlet’ten Mezun Belgesi,

– Kullanım Sözleşmesi,

– Kimlik Fotokopisi,

– Diploma Fotokopisi.

Bunlar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğün de ilgili bölüme teslim edilir. İşleminizin onaylanmasıyla birlikte şantiye şefliğiniz başlayacaktır.

Sevgilerle.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

TOKİ’den Hasar Gören Eskişehir Stadı ile İlgili Açıklama!

TOKİ Yeni Eskişehir Atatürk Stadyumu'nun hasarlı kısımlar için yaptığı açıklama "inceleme sonucunda kısmi hasarların birkaç gün içinde netleşeceğini ve hasarın ivedilikle giderileceğini" belirtti. DHA'da yer...