İstanbul’da Dolmabahçe ile Levent arasındaki mesafeyi 5 dakikaya indirecek ve trafiği rahatlatacağı düşünülen Dolmabahçe-Levazım-Baltalimanı-Ayazağa Karayolları Tünelleri’nin yapımı Maçka Parkı’ndaki ağaçların taşınması sonrasında inşaatı başlanmıştı. Beşiktaş’tan başlayarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne kadar uzanacak olan tünelin inşaat çalışmaları devam ettiği sırada tartışma olacak bir gelişme yaşandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Tünel çalışmaları sırasında, Nişantaşı Topağacı yakınındaki caddelerde bulunan bazı evlerin kolonları çatladığı bilgisi geldi. Birkaç ay önce söz konusu olan bu bölge, Belediye’nin yetki alanından alınmasıyla Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’na devredilmişti. Ayrıca Belediyede görevli jeofizik mühendisleri de bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Bazı apartman yöneticileri de kolonları hasar gören ev sahiplerine uyarıda bulundu. Beşiktaş- Levazım Tüneli inşaatı yapımı sırasında kat maliklerinin dairelerinde hasar durumu var ise 27.05.2019 tarihine kadar bu hasarları ayrıntılı bir şekilde  yazarak tapu ve kimlik fotokopisi ile yönetime bildirmeleri gerektiği bilgisi yöneticiler tarafından iletildi.

kaynak: patronlar dünyası

Bu içeriğimi puanlar mısın?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here