Ana Sayfa Güncel Haberler 'Türkiye İçin Kazanç Vakti' Kapsayıcı Olmadı!

‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ Kapsayıcı Olmadı!

- Reklam-

Zor günler geçiren inşaat sektörünü hareketlendirebilmek için geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklanan yeni kampanyaya ‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ adı verildi.

31 Ekim’e kadar başvuru kabul edilen kampanya bünyesinde sınırlı sayıda konut yer alıyor. Kampanya kapsamında Emlak Konut çatısı altında bulunan büyük projeler yer alıyor.

‘TÜRKİYE İÇİN KAZANÇ VAKTİ’ NEDİR?

Yatırım yapmak isteyen vatandaşlar için önemli bir fırsat olacak kampanya, aynı zamanda vatandaşı döviz ve altınını bozmaya davet ediyor.

  • Bozdurulan altın veya dövizlerin 1 yıllık getirisi garanti altına alınmış oluyor.
  • Yüzde 10 peşinat ve iki adet yüzde 15’lik ara ödeme dışında kalan ödemeler 10 yıl boyunca vade yapılıyor.
  • 10 yıllık vade kapsamında ödemeler, bankasız ve kefilsiz olarak 0.98 faiz oranıyla yapılıyor.
- Reklam-

Başladığı günden bu güne yoğun talep gören kampanyanın başvuruları 31 Ekim’de sona erecek.

SEKTÖRÜN TAMAMINA HİTAP ETMEDİ

Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda bulunan inşaat sektörü artan maliyetler ve rekor seviyelere ulaşan faizler nedeniyle zor günlerden geçiyor. Bakan Kurum’un geçtiğimiz haftalarda müjdesini verdiği yeni kampanya, sektörün tüm bileşenlerinde heyecan uyandırmıştı. Ancak ‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ sloganıyla açıklanan kampanya sadece büyük şirketler için kazanç vakti olmuş durumda.

Türkiye’nin konut stoğu hakkında farklı rakamlar konuşulsa da genel kabul, bu rakamın 600 bin civarında olduğu yönünde. Aynı zamanda konut ihtiyacının da fazla olduğu ülkemizde alıcı ile satıcıyı buluşturmak için daha genele hitap eden bir çözüm bulunmalıdır.

Bankaların katılacağı genel bir düşük faizli konut kredisi kampanyası sektörün tüm dinamiklerini harekete geçirecektir. Bu şekilde birikmiş olan konut stoğunun erimesi sağlanacaktır. Aynı zamanda ev hayali kuran birçok vatandaşımızın hayallerine ulaşması kolaylaşmış olacaktır.

 

KAYNAK: turkiyeicinkazancvakti.com, ekonomist.com.tr

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Betonun Kullanımı ve Kullanım Alanları

Beton, dünya çapında en sık kullanılan yapı malzemelerinden biridir. Mukavemet, dayanıklılık, az bakım gerektiriyor olması, enerji tasarruflu, sürdürülebilirlik gibi ayırt edici özellikler, inşaat mühendisliği...