Ana Sayfa Güncel Ümraniye’de dere yatağındaki gecekondular yıkıldı

Ümraniye’de dere yatağındaki gecekondular yıkıldı

- Reklam-

Ümraniye’de Finanskent Mahallesi’nde park alanında olduğu tespit edilen gecekonduların yıkımına başlandı. Yıkılan gecekondular havadan görüntülendi. Gecekonduda oturanlar mağdur edilmedikleri için teşekkür ettiler.

Ümraniye Finanskent Mahallesi’nde park alanında olduğu tespit edilen 80 müstakil evin Ümraniye Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından yıkımına başlandı. Finanskent Mahallesi, Gazel Sokak, Övünç Sokak ve Tahirağa Sokak adreslerinde bulunan 80’e yakın yapının kamusal alan olan park alanında bulunduğu tespit edildi. Tespit edilen müstakil evler yıkılmaya başlandı. Emlak Konut ve vatandaşlar arasında yapılan protokol neticesinde anlaşmaya varıldı. Bu anlaşma kapsamında yıkımın Emlak Konut idaresi tarafından yapıldığı, evlerinden çıkarılan vatandaşlara yönelik olarak ise kira yardımı yapıldı.

- Reklam-

Emlak Konut ile anlaştığı için oldukça mutlu olduğunu dile getiren ev sahibi Hasan Yıldırım, “Bir evimin üzerinde drone uçarken gördüm. Emlak Konut, bir hafta içinde evlerin yıkılacağı haberini verdi. Ve her ev başına bir daire veriyorlar. Biz de bunun için mutluyuz. İmzamızı attık, sözleşmemizi yaptık, bekliyoruz. Bu şekilde yürürse hiçbir sıkıntı yok. Biz memnunuz. Biz bu kadarını bile beklemiyorduk. Evleri yıkılan komşularımızın hepsi memnun. Kiraya çıktığımız zaman kira bedelini, taşınma ücretini, her şeyi karşılıyorlar. Hem de geri dönüşsüz. Herkes memnun şu an. Memnun olmayan hiç kimse yok. Yeni evlerde çok uzakta yapılmıyor. Şu an ki evimizle yan yana gibi bir şey. Emlak Konut bizi oldukça mutlu etti” dedi.

Mustafa Biçer – Aykut Zor
İSTANBUL

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Sanal Şantiye
Sanal Şantiyehttps://sanalsantiye.com
Sitemiz 2009 yılında sektörel geleceği takip etmek ve internet üzerinden inşaat sektörüne katkıda bulunmak için kuruldu.

2 YORUM

  1. Söylenmeyen kısım;
    Yeni evleri; şu anki evlerinin yandaki daha büyük ormanlık alana, 20 yıllık ağaçları keserek (1 blok bile yeterken) 3 blok halinde gökdelen yapıyorlar.
    Sonra eski yere gecekondudan arındırdık, park yaptık diyecekler. Eski yerede bi sosyal tesis binası dikildimi ohh

  2. Kentsel dönüşüm adı altında, zaten yeşilin çok az olduğu bölgede yetişmiş ağaçları kesip bloklar dikmek nasıl bir zihniyettir? Üstelik orada daha 15 yıllık bile olmayan pırıl pırıl sağlık ocağını da yıkacaklar. Kentsel dönüşüm yeşil alanları yok edip yerine bloklar dikmek midir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Gayrimenkul sektöründe ivme başladı

Gayrimenkulde 2020 yılı hareketlenmesi başladı. Sektör temsilcileri bu yıl gayrimenkulde ciddi bir büyüme beklerken, 2021’in ise sektörün yıldızının parladığı bir yıl olacağı görüşündeler. Türkiye ekonomisinde...