Ana Sayfa Güncel Haberler Vietnam'ın En Yüksek Gökdeleni İçin Hazır

Vietnam’ın En Yüksek Gökdeleni İçin Hazır

İngiliz firma Atkins Group tarafından tasarlanan, Vietnam’ın en yüksek gökdeleninin inşasına başlandı.

Büyük ölçekli ve iddialı projeleriyle dikkat çeken Atkins, bu projede Vietnam’ın yerel inşaat firmalarından, Vingroup ile ortak olarak çalışıyor. Atkins’in tasarladığı 460 metre yüksekliğindeki karma kullanımlı gökdelen, Vietnam’ın Ho Chi Minh şehrinde yer alıyor.

Kare plan şemasına sahip gökdelen, yükseldikçe, farklı uzunluklarda 25 farklı kulelerden oluşturuyor. İkincil, ince kuleler ile farklı kotlarda çatı teraslar tasarlanırken, merkezde kalan büyük kuleler ise cam çatılar ile tamamlanıyor.

Mimari ve peyzaj tasarım alanları ile birlikte, toplam 241.000 metrekare alana sahip proje, otel, rezidans ve alışveriş merkezi gibi fonksiyonları bir arada bulunduruyor.

Tasarladıkları gökdelen ile özgün ve dinamik bir etki yaratmak istediklerini belirten tasarımcılar, projenin Vietnam’ın finans merkezi olarak gelişen Ho Chi Minh şehrine büyük katkı sağlayacağını ifade ediyor.

Untitled-1.jpg

Landmark 81’in 2017 yılında tamamlanması ön görülüyor.

arkitera.com – Beste Şensöz

İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Jeo Taşıma – Geoteknik Rapor Hazırlama Yazılımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 09 Mart 2019 tarihinde “Zemin ve Temel Etüdü Uygulama Esasları ve Rapor Formatını”  yayınlaması ile birlikte Zemin Etüt Raporları; Veri...

Depremi ve Dünü Unuttuk