Ana Sayfa Güncel Haberler Yargıtay'dan Emsal Niteliğinde 'Balkon Demiri' Kararı

Yargıtay’dan Emsal Niteliğinde ‘Balkon Demiri’ Kararı

Yargıtay, yerel mahkemenin, hırsızların eve kolayca tırmanmalarına sebep olacak şekilde yaptırılan yatay balkon korkuluk demirlerinin sökülmesine ilişkin kararını onadı.

Yargıtay 20. Hukuk Dairesi, İzmir’de yaşanan bir dava sonrası balkon demirleriyle ilgili emsal bir karara imza attı.

İzmir’de alt katta oturan komşusunun yaptırdığı balkon korkuluklarından rahatsız olan bir kişi komşusundan şikayetçi oldu. Evinin alt katında oturan komşusunun, uyarılmasına rağmen evinin balkon korkuluklarına yatay konumda perforje yaptırdığından şikayet eden kişi, böylelikle hırsızların kendi evine çıkmasını komşusunun kolaylaştırdığını iddia etti.

Daha önce de aynı nedenden dolayı başka evlere de hırsız girdiğini, huzurunun bozulduğunu ve sabaha kadar uyuyamadığını ileri süren kişi, bu nedenle yatay balkon demir korkulukların sökülmesine ve eski hale getirilmesine karar verilmesini istedi.

İzmir 10. Sulh Hukuk Mahkemesinde görülen davada, mahkeme şikayetçi olan komşuyuh aklı buldu. Mahkemenin kararında, davalının bağımsız bölüm yatay balkon korkuluk demirlerini, bilirkişi asıl ve ek raporunda açıklandığı üzere baklava dilimi şekline dönüştürmesine, yatay (L) harfi şeklindeki perforje korkuluklarının sökülmesine karar verildi.

 

Kaynak: AA

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Soğuk algınlığından koruyan ve antioksidan içeren kış çayı tarifleri

Diyetisyen Perihan Kılıç, kışın tüketilen çaylarının tüketim sıklığı ve pişirme yönteminin sağlık açısından önemine vurgu yaparak, “Bitkinin odun ve kök kısımları pişireceksek eğer kaynatmalıyız....