Ana Sayfa Güncel Haberler 1 milyar dolara yapıldı 10 bin dolara satıldı

1 milyar dolara yapıldı 10 bin dolara satıldı

İspanya’nın merkezinde yapımı 1 milyar dolara mal olan bir havalimanı, İspanya’da konut balonun zirve yaptığı dönemde inşa edilen ancak sonrasında konut balonun patlamasıyla şirketin batması üzerine terk edilmesinin ardından, şirketin mallarının açık artırmada satılmasıyla, 10 bin dolara alıcı buldu.

Bir grup uluslarası yatırımcının verdiği teklif, havalimanı için verilen tek teklifti. Bu şekilde havalimanı 100 bin katı daha düşük fiyata satılmış oldu. Uluslararası yatırımcılar arasında Çinliler olduğu da ifade edildi. Çinli yatırımcılar Tzaneen International, havalimanını Çinli şirketlerin Avrupa’ya giriş kapısı olarak kullanmak istediklerini söyledi. Havalimanının satış işlemi henüz tamamlanmadı. Ancak başka bir teklifin gelmesi de beklenmiyor. Ciudad Real havalimanı, Madrid’in 235 km uzağında yer alıyor ve zamanında Madrid’in Barajas havalimanına alternatif olarak düşünülmüştü.

İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Japon Deprem Uzmanı: ”30 Yıl İçerisinde 1999 Depremi Tekrar Edebilir!”

Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, “Devlet ve belediyelerin yaptığı çalışmalar ile Türkiye’nin depreme hazırlıklı olması, hasarı yüzde 70 oranda düşürebilir” olduğunu söyledi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi...

Uzmanlık ve Mühendislik