Ana Sayfa Güncel Haberler 10 Aydır Evinin Salonunda Kamyon Var

10 Aydır Evinin Salonunda Kamyon Var

Ülkemiz oldukça ilginç olayların yaşandığı hatta bu ilginçliklerin dünya üzerindeki membası gibi. Malatya’da yaşanan bu olay ise bu ilginçliklerin sadece biri.

Bundan 10 ay önce freni patlayan kum yüklü hafriyat kamyonu, Suriyeli bir ailenin yaşadığı evin salonuna girerek durabilmiş, kazada 6 kişi yaralanmış ve hamile bir kadın yaşamını yitirmişti.

Evin sahibi 10 aydır evinden çıkarılmayan kamyon için sitem ederek yetkililerden kamyonun evinden artık çıkarılmasını istedi.

Kamyonu evin içinde gören vatandaşlar ise özçekim yaparak bu trajikomik olayı anılaştırıyorlar. Bu eğlenceli bir görüntü gibi görünse de, evin taşıyıcı kolonlarından bazıları zarar gördüğü için evin yıkılma tehlikesi bulunuyor. Geceleri ise uyuşturucu ve alkol bağımlılarının içeriye girmesinden ise mahalle sakinleri oldukça rahatsız ediyor. Mahalleli kamyonun artık çıkarılmasını ve yaşanabilecek olumsuzluklardan mağdur olmak istemediklerini belirtiyor.

Ne diyebiliriz ki, 10 aydır evin içinde koca kamyon ve yıkılma tehlikesi bulunan bir bina, insanların canına zarar vermeden umarız ki çözüme kavuşur.

İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Rize İkizdere’de cephe dönüşümleri ile farklı bir görünüme kavuşuyor

Rize'nin İkizdere ilçesindeki binaların dış cepheleri yöresel mimariye uygun yapılıyor. İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, ilçe merkezinde bulunan Cumhuriyet Caddesinde başlayan binaların dış cepheleri yöresel...