VAN'DA MEYDANA GELEN DEPREMIN EN COK ETKILEDIGI ERCIS ILCESINDE, COKEN BINA ENKAZLARINDA EKIPLERIN ARAMA KURTARMA CALISMALARI SURUYOR. (ANADOLU AJANSI - ZAFER SEL) (20111026)

17 Ağustos 1999 depreminin 16. yıl dönümü şube ve temsilciliklerde yapılan çeşitli etkinliklerle anıldı. İMO tarafından yapılan yazılı açıklamanın yanında birçok şube ve temsilcilikte fotoğraf sergisi ve basın toplantısı düzenlendi.

Adana şube: Depremin yıl dönümünde yazılı bir açıklama yapılarak depreme ilişkin önlem alınmadığı belirtildi.

Ankara Şube: Kuğulu Park`ta yapılan basın açıklamasının ardından açık hava fotoğraf sergisi düzenlenerek olası bir depreme hazırlıksız olunduğuna dikkat çekildi.

Antalya Şube: Basın toplantısıyla 17 Ağustos`un yıl dönümünde ilin durumuna ilişkin açıklama yapıldı.

Balıkesir Şube: Fotoğraf sergisi ve basın açıklaması yapılarak konunun önemine vurgu yapıldı.

Bursa Şube: 17 Ağustos`un yıl dönümünde bir fotoğraf sergisi ile deprem konusuna dikkat çekildi. Ayrıca konuya ilişkin basın toplantısı düzenlendi.

Çanakkale Şube: Yıl dönümü dolayısıyla bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Eskişehir Şube: Depreme ilişkin yapılan fotoğraf sergisinin yanı sıra bir de açıklama yapıldı.

Gaziantep Şube: Fotoğraf sergisi düzenleyen Gaziantep Şube 16. yıl dönümüyle ilgili bir de açıklama yaptı.

Hatay Şube: Konuya ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

İstanbul Şube: Kamuoyunda deprem duyarlılığını ve bilincini oluşturmak amacıyla yapılan bir dizi etkinlik kapsamında 10 Ağustos 2015 tarihinde Taksim Metro Çıkışı`nda, 10-14 Ağustos 2015 tarihlerinde ise Kadıköy İskele Meydanı ve Bakırköy Özgürlük Meydanı`nda deprem broşürleri dağıtıldı. Aynı tarihlerde Lüleburgaz Temsilciliği ve Kırklareli Temsilciliğinde de fotoğraf sergisi düzenlendi. Edirne Temsilciliğinde düzenlenen sergi ise 15-16 Ağustos 2015 tarihlerinde yapıldı. Aynı tarihlerde İstanbul Şube`nin fuaye katında da düzenlenen ‘Depreme Duyarlılık Sergisi` ise 21 Ağustos 2015 tarihine kadar gezilebilecek.

İzmir Şube: 17 Ağustos 2015 Pazartesi günü TMMOB İzmir İl Koordinasyonu olarak 20.30`da Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi`nde toplanılarak Gündoğdu Meydanına kadar Meşaleli Yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşten sonra Konak Kent Konseyi ile Alsancak Vapur İskelesi`nde “Çok Çabuk Unutuyoruz” başlıklı bir forum düzenlendi.

Manisa, Mersin, Muğla ve Sakarya Şubelerinde de 17 Ağustos etkinlikleri kapsamında basın açıklaması ve fotoğraf sergisi yapıldı.

Kaynak: İMO

 

Bu içeriğimi puanlar mısın?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here