Ana Sayfa Güncel Haberler 3 Boyutlu Yazıcıyla Basılan Mükemmel Evler

3 Boyutlu Yazıcıyla Basılan Mükemmel Evler

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde, 609 dönümlük bir alana teknoloji hastaları için doğayla iç içe bir kent inşa ediliyor. Walden Monterey adındaki bir şirket tarafından inşa edilen bu kentin hedefinde, Silikon Vadisi’nin çalışanları var. Üstelik evler hem küçük, hem ucuz, hem de teknoloji harikası.

2016 yılında Nick Jekogian adındaki bir girişimci, Kaliforniya’da 609 dönümlük bir araziyi gözüne kestirdi. Amacı, şehirleşmenin yoğun olduğu, dünyanın teknoloji merkezi olan bu bölgeye tarım toplumunu geri getirmekti. Doğaya, çiftliklere, açık havaya muhtaç olan şehir sakinleri için bu kent bir ilaç gibi olacaktı.

Walden Monterey adındaki şirket, 5 milyon dolarlık bir projeyle 22 konut inşa etmeyi planlıyor. Kasım 2017 itibariyle şehirdeki 3 konut satıldı. Normalde ev aldığınızda sonradan yerini seçme gibi bir lüksünüz olamaz, ancak bu şehirde var. Eviniz, daha satın alır alınmaz istediğiniz noktaya yerleştiriliyor.

İnşa sürecine başlanan evlerin toplam maliyeti 250 bin dolar. Üstelik ev için gereken bütün malzemeler, 3 boyutlu yazıcılar tarafından basılıyor. 300 metrekarelik evlerin üzerine sonradan güneş panelleri, rüzgar tribünler ve Tesla’nın ev tipi bataryaları ekleniyor. Son olarak siz gelip bölgenizi seçiyor ve mobilyalarınızı getiriyorsunuz.

Seyir Terası

NASA’nın Mars girişimleri için inşaat teknikleri geliştiren 3B baskı şirketi Branch Technology, evin dış yüzeyini geliştirdi. Karbon fiberden oluşan güçlü bir kabukla korunan evler, kapsülü zeminden yukarıda yutan alüminyum taban üzerine oturtuluyo. Potansiyel müşteriler, kapsüller önceden hazır olduğu için deneyimleme şansına erişiyolar.

Evlerin içindeki tüm malzemelerin yalnızca %3’ü geri dönüşüme müsait değil. Bu da yapıları son derece çevre dostu yapmaya yetiyor. Bir çeşit sistem, atmosferden su üretmek için süreli çalışıyor. Yani su taşıma gibi bir sorun kalmıyor. Güneş enerjisi panelleri ve rüzgar tribünleri sayesinde kesintisiz enerji sağlanıyor. Elektrik enerjisinde sorun yaşandığı an devreye Tesla bataryaları giriyor.

 

Kaynak: webtekno.com

 

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Mayıs 2020) -

 

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 25 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


 

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Baraj inşaatında iş makinesiyle suya düşen işçi kayboldu

Baraj inşaatında iş makinesiyle suya düşen işçi kayboldu - Muş’ta yapımı devam eden Alparslan-2 Barajı’nda iş makinesi ile suya düşen bir işçi kayboldu. Olay, Muş-Varto yolunun...

Çin’de Danimarka Pavyonu

Danimarka Pavyonu Pavyon deyince aklınıza başka bir şey gelmesin, Danimarka'nın World Expo China'da sergilediği Danimarka Pavyonu performans alanından bahsedeceğiz. Çin’in Şangay şehrinde gerçekleşen World Expo 2010’da...

Emirsultan Camii depreme dayanamaz

  Emirsultan Camii depreme dayanamaz   Emirsultan Camii'nin ana kubbesindeki 8 ayrı çatlak restorasyonu durdurdu İki Ramazandır açılmayan Emirsultan Camii'nde restorasyon çalışması sil baştan yapılacak  Restorasyon çalışması...

İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Tarihsel Gelişimi

İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Tarihsel Gelişimi İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Tarihsel Gelişimi | İş sağlığı ve güvenliği dünyada, çalışan işçilerin sağlıklarının korunması ve çalışma devamlılıklarının...

SON YORUMLAR