Ana Sayfa Güncel Haberler ABD'de Orovillle Barajı Delindi!

ABD’de Orovillle Barajı Delindi!

- Reklam-

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Oroville Baraj ‘ın gövdesindeki delik nedeniyle su baskını yaşanmasından endişe eden yetkililer, kasaba ve etrafındaki yerleşim yerleri için tahliye kararı verildi. 16 bin nüfuslu Oroville kasabası ve civarındaki yerleşim yerlerinde yaşayanlara bölgeden ayrılmaları çağrısında bulunuldu.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde meydana gelen yoğun yağmur yağışı sonrası yükselen su seviyesi sonucu baraj gölündeki deliğin farkedilmesi ile yerleşim yerleri için tehlike oluşturması nedeniyle binlerce kişi bölgeden tahliye edildi.

Oroville Baraj Gölü’ndeki su seviyesinin yükselmesi sonucu azaltmak için tahliye savağını kullanmak isteyen görevliler, bu bölümde delik olduğunu fark etti. Deliğin büyümeye başlaması ve su baskınlarına neden olması riski nedeniyle yetkililer, yaklaşık 16 bin nüfuslu Oroville kasabası ve civarındaki yerleşim yerlerinde yaşayanlara bölgeden ayrılmaları ve yüksek yerlere gitmeleri çağrısında bulundu.

- Reklam-

Sulama barajı olarak kullanılan ve 1968 yılında inşa edilmiş olan barajın su seviyesi tarihinde ilk defa bu kadar yükseldiği ve tahmini zararın 220 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Tahliye kararının ardından binlerce kişinin araçlarıyla bölgeden ayrılmak için harekete geçtiği, yollarda uzun kuyruklar oluştuğu haber ajansları tarafından bildiriliyor.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Kaçak yapıya arsa değerine göre ceza

Meclis’te bugün görüşülmeye başlayacak düzenlemeyle kaçak yapılara aykırılığın metrekaresine göre kesilen ceza sistemi değişiyor. Artık arsa değeri de cezalara eklenecek. Böylece her ilde uygulanacak...