Ana Sayfa Güncel Haberler Afganistan'da 7.5 şiddetinde deprem meydana geldi

Afganistan’da 7.5 şiddetinde deprem meydana geldi

- Reklam-

Pakistan’ın kuzeyinde Afganistan’ın Hindukuş dağlarında 7.5 şiddetinde deprem oldu. Deprem Afganistan, Pakistan ve Hindistan’dan da hissedildi.30-40 saniye süren depremde ilk belirlemelere göre 29 kişi hayatını kaybetti.

Merkez üssü Afganistan’ın Hindukuş Dağları olan 7,5 büyüklüğündeki depremde Afganistan, Pakistan ve Hindistan sarsıldı. Reuters haber ajansı Afganistan’ın başkenti Kabil’de ilk belirlemelere göre en az 17 kişi komşu ülke Pakistan’da da 12 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Pakistan’ın kuzeybatısındaki Peşavar kentinde ilk belirlemelere göre 12 kişi hayatını kaybetti.

- Reklam-

Peşaver Lady Reading Hatanesi sözcüsü Syed Cemil Şah “Şiddetli depremin yıktığı binaların enkazının altından yaralı olarak çıkarılan 50 kişi hastanemizde ulaştı.”dedi.

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi, depremin merkez üssünün, Afganistan’ın başkenti Kabil’in 254 kilometre kuzeydoğusundaki Hindukuş Dağları olduğunu ve yerin 212,5 kilometre altında meydana geldiğini açıkladı. Pakistan Radyosu ise depremin büyüklüğünü 8,1 olarak duyurdu.

Depremin en şiddetli hissedildiği Kabil’de ve Pakistan’ın başkenti İslamabad’da halk panik halinde sokağa dökülürken, trafik kilitlendi. Çok sayıda kentte elektrikler kesildi.

Afganistan, Pakistan ve Hindistan’da resmi makamlar can kaybı yaşanıp yaşanmadığına ilişkin henüz açıklama yapmadı.

Afganistan2daki depremin 25 Nisan’da Nepal’i vuran ve 9 bin kişinin hayatını kaybettiği 900 bin evi yerle bir eden depremden tam 6 ay sonra meydana gelmesi dikkat çekti.

8 Ekim 2005 yılında Pakistan’ın kuzeyinde meydana gelen 7,6 şiddetindeki depremde 75 bin kişi hayatını kaybetmişti.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

İnşaatta çalışırken dengesini kaybeden işçi 2.kattan düştü

Isparta’da çalıştığı inşaatta dengesini kaybeden işçi toprak zemine düşmesi sonucu yaralandı. Olay, bugün saat 16.00 sıralarında Sermet Mahallesi’ndeki Aksu Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre,...