Ana Sayfa Güncel Haberler Akhisar Stadyum İnşaatında İşçi Eylemi

Akhisar Stadyum İnşaatında İşçi Eylemi

MANİSA’nın Akhisar İlçesi’nde bir yıldır süren stadyum inşaatında çalışan taşeron işçiler Mehmet Öztürk ile Hüseyin Gökçimen, firmanın alacaklarını ödemediğini söyleyerek 30 metre yüksekliğindeki vince çıktı.

Süper Lig ekibi Akhisar Belediyespor’un, Akhisar Arena Stadı’nın inşaatında çalışan Mehmet Öztürk (45) ile Hüseyin Gökçimen (42), alacaklarını ödemediğini söyleyerek inşat alanındaki vincin tepesine çıktı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Alacaklarını almadan aşağı inmeyeceklerini söyleyen Mehmet Öztürk ve Hüseyin Gökçimen, uzun süre ikna edilmeye çalışıldı. Uğraşlar sonucu işçilerin paraları olay yerine getirildi. Bu sırada işçilerden Hüseyin Gökçimen, yükseklik korkusu yüzünden vincin üstünde baygınlık geçirdi. Bir süre arkadaşı Mehmet Öztürk tarafından kendine getirilmeye çalışılan Hüseyin Gökçimen, itfaiye ekiplerinin yardımıyla aşağıya indirildi. Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Hüseyin Gökçimen ve arkadaşı Mehmet Öztürk’ün ardından ifadesine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü. Buradaki işlemlerin ardından Öztürk ve Gökçimen’in serbest bırakıldığı belirtildi. İki işçi ile alacağını bulunduğu söylenen diğer işçilere toplam 38 bin lira ödeme yapıldığı öğrenildi.

Akhisar Stadyumu ile Kapalı Spor Salonu inşaatlarının şefi ve sorumlusu İnşaat Mühendisi Müjdat Şener, işçilerin parasının günü gününe taşeron firmaya verildiğini, taşeron firmanın da kalfaya parayı verdiğini ancak kalfanın işçilere paralarını ödemediğini öğrendiğini belirtti. Şener ayrıca, stadyumu Ağustos ayı gibi teslim etmeyi hedeflediklerini çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.
Barış GEZİCİ- Haldun AKYÜZ/AKHİSAR (Manisa), (DHA)

İnş.Müh.Mustafa AKSU
İnş.Müh.Mustafa AKSUhttps://www.sanalsantiye.com
Sanal Şantiye'nin kurucusu, İnşaat Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev sahibi olmak isteyip yeteri kadar nakit parası bulunmayan vatandaşlar uzun süredir konut kredisi faizlerinin düşmesini bekliyordu. Merkez bankasının faiz kararı sonrası önce devlet...