17 Ocak 2020
Ana Sayfa Güncel Haberler Denizli 5.8 büyüklüğünde ki depreme hazır

Denizli 5.8 büyüklüğünde ki depreme hazır

Denizli Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından ‘Masabaşı Plan Tatbikatı’ düzenlendi. Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıda, Denizli’de olası 5.8 şiddetindeki deprem senaryosu üzerinden nelerin yapılması gerektiği aktarıldı.

- Reklam-

Denizli Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nce Denizli Valiliği toplantı salonunda ‘Masabaşı Plan Tatbikatı’ yapıldı. Toplantıya; Denizli Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, AFAD İl Müdürü Recep Demirci, İl Jandarma Alay Komutan Vekili Mürşit Kuyumcu, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile sivil toplum kuruluşları, özel kuruluşlar ve kamu kuruluşlarından oluşan yaklaşık 200 kişi katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AFAD İl Müdürü Recep Demirci “Denizli afet müdahale planının uygulanabilirliğini arttırmak, ana ve destek çözüm ortağı kurumlarda farkındalık oluşturmak ve plandaki olası çakışma ve eksiklikleri tespit edebilmek amacıyla il bazında ‘Masabaşı Plan Tatbikatı’ düzenlenmiştir. Bu tatbikat çevre illere de bilgi verilerek yapılmakta ve afet anında yardımlaşma öngörmektedir. Katılım ve katkılarınız için teşekkür eder, plan tatbikatımızın başarılı olması Allah gerçeğini yaşatmasın diyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Denizli’de yaşanan 5.8’lik deprem senaryoları izletildi. Toplantıda; bu senaryo ile Denizli’de yaşanabilecek deprem sonrasında sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları ve özel kurumlardaki görevlilerin görevleri aktarıldı.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here