Ana Sayfa Güncel Haberler Denizli için 2016 ulaşımda yatırım yılı olacak

Denizli için 2016 ulaşımda yatırım yılı olacak

- Reklam-

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, şehir içinde kesintisiz bir trafik için bu yıl bir çok projeyi hayata geçireceklerini belirterek, “2016 ulaşımda yatırım yılı olacak” dedi. Denizli genelinde bu yıl yol yapımı ve ulaşım ile ilgili adeta seferberlik başlatacaklarını kaydeden Başkan Zolan, 2016 yılında trafik üzerine yoğunlaşacaklarını vurguladı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin geleceğine ışık tutan yatırımların artarak devam edeceğini vurgulayarak, özellikle 2016 yılının ulaşımda yatırım yılı olacağını kaydetti. Denizli’de yaşanan trafik sorununu çözmek için bu yıl adeta seferberlik başlattıklarını ve hayata geçirilecek projeler ile trafik yoğunluğunun azaltılmasını hedeflediklerini ifade eden Başkan Zolan, projeler hakkında bilgi verdi. Her yıl trafiğe giren yeni araç sayısında hızlı bir artış olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, “Denizli’de her ay 1.200 civarında yeni araç trafiğe giriyor. Bu yılda ortalama 15.000 araca tekabül ediyor. 2004 yılında Denizli’de 135 bin araç vardı, şu anda bu sayı 345.000 dolayında. Her ay yeni araçların trafiğe girmesi ile de birlikte kişi başına düşen araç sayısı hızla artıyor” dedi. Araç sayısındaki artışa rağmen yolları genişletme şansının olmadığını anlatan Başkan Zolan, “Bu nedenle teknolojiyi kullanarak ve yeni yollar açarak halkımıza ulaşım hizmeti vereceğiz. Yapacağımız çalışmalar ile trafiği sürdürebilir hale getirmeye çalışıyoruz. 2016 ulaşım ile ilgili yoğun bir yıl olacak” dedi.

“İlk adım Üçgen Kavşağı”

- Reklam-

Üçgen Kavşağı ile ilk adımın atıldığını kaydeden Başkan Zolan, “Üçgen Meydanı Projemizle bu bölge yeniden düzenlenecek. Projemizle vatandaşlarımız burada bekleme ihtiyacı olmadan istediği yöne transit geçiş yapabilecek. Servis yollarımız da olacak. Meydanda da güzel bir düzenleme yapacağız. Üçgen Kavşağı’ndaki sorunu çözerken Zeybek Kavşağı’nda da çalışma yapmayı düşünüyoruz. Projesi hazır olan Zeybek Kavşağı’nın çalışmalarını da Üçgen Kavşağı çalışmaları ile birlikte başlatacağız” dedi. Denizli-Ankara Yolunda seyahat eden vatandaşların merkeze geri dönmek istediklerinde yaklaşık 2 kilometre giderek Akhan Mahallesi’ndeki trafik ışıklarından dönüş yapabildiğine dikkati çeken Başkan Zolan, “Bu da mesafe, zaman ve trafik yoğunlaşmasına neden oluyor. Burada da yapacağımız çalışmanın projesi bitti ” diye konuştu.
160210140254200
“Yeni projeler hayata geçecek”

Ankara- İzmir Çevre Yolu ile ilgili geniş çaplı bir çalışma başlatılarak yeni yolların açılacağını ifade eden Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Ankara yolunu İzmir yoluna bağlayan çevre yolu çok önemli. Çevre yolu ile şehir trafiği arasında bağlantı kurulması gerekiyor. Pamukkale-Laodikya Kavşağı ile Bozburun Mahallemizden bir bağlantı var. Bozburun Mahallesindeki bağlantı sıkıntılı. Sokak aralarından tırların, kamyonların geçmesi, çocuklarımız ve vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamasına neden oluyor. Burada, çevre yolu üzerinden bir üst geçit yaparak Bozburun Mahallemizin içerisine girmeden, 50 metrelik geniş bir yolu Hal Kavşağı bölgesine alacağız. Hal Kavşağı’nın üst kısmında virajlı ve dar bir yolumuz var. Bu yolu da Hal Kavşağı, Karahasanlı Mahallesi ile çevre yolumuza bağlamak istiyoruz. Bu şekilde Organize Sanayi Bölgesi ve Ankara istikametinden gelenler şehir içerisine girmeden Merkezefendi ve bölgesine çevre yolundan rahat bir trafik ile ulaşma imkanına kavuşacak. Böylece şehir içindeki trafik yoğunluğunu bir nebze önleyeceğiz.”

“Akıllı Kavşaklar ile trafik yoğunluğu azalacak”

Bunların yanında 82 kavşakta yapılacak “Akıllı Kavşak” projesine değinen Başkan Zolan, “Yapacağımız çalışma ile trafik ışıkları araç sayısına göre süreleri otomatik olarak ayarlayacak. Akıllı Kavşak projemiz ile ışık süreleri belirlenecek ve 82 kavşakta uygulanacak olan uygulama ile halkımız trafikte rahat bir nefes almış olacak. Biz bu proje ile Denizli’deki tüm kavşakları tek bir merkezden izleyebileceğiz. Çalışmalarda sona gelindi” dedi. 2016 yılında trafik üzerine yoğunlaşacaklarını vurgulayan Başkan Zolan, “Çevre yolları, alternatif yollar, otopark alanları, kavşak düzenlemeleri ile bir çok çalışma yapılacak. Yaptığımız araştırmalar ve vatandaşlarımızın talepleri arasında öncelikle bu konular var. Denizli’nin şu anda en büyük ihtiyacının trafik olduğunu görüyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler sıkıntıları gidermek için varız. Diğer projelerimiz de aynı hızla devam edecek. Ancak ulaşımda pozitif ayrımcılık yapmış olacağız” açıklamalarında bulundu.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri (Şubat 2020'ye özel)-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al
MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al
REVIT Eğitimi - 50 TL Satın Al
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Binalar Neden Çöker ?

Düzgün ve kaliteli bir işçilik ve doğru malzeme kullanımı, güçlü bir bina için olmazsa olmazlardır. Özetle Çalışacağınız veya içinde yaşayacağınız binaya, yapıya yerleşmeden önce yaşamınıza veya...