Ana Sayfa Güncel Haberler Elektrik hatları yerin altına alınıyor

Elektrik hatları yerin altına alınıyor

Aydem Çivril İşletme şefliği ilçe merkezinde enerji nakil hatlarını yer altına alma çalışması başlattı. 2012 yılında başlanan çalışmalar kapsamında 2015 Yılı Master planı çerçevesinde 2 kilometrelik enerji nakil hattı yer altına alınmaya başladı.

Aydem Çivril İşletme şefliğinden yapılan açıklamada İsmet İnönü bulvarı ve Sanayi Caddesi üzerinde bulunan Yüksek Gerilim hatları ile Enerji nakil hatları yer altına alınmaya başladı. Açıklamada çalışmaların yaklaşık bir ay süreceği belirtilirken 2016 yılı içersinde de Çivril Lisesi ile Kızılcasöğüt mahallesi arasında bulunan bölgede aynı çalışanın yapılacağı belirtildi. Sanayi caddesi ve İsmet İnönü bulvarında yapılan çalışmanın 1 Milyon TL ye mal olacağı belirtilirken Çivril Lisesi ile Kızıcasöğüt Mahallesi arasındaki alanda yapılacak çalışmaların maliyetinin 600 BİN TL olacağı ifade edildi.

İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Cari İşlemler Hesabı Ağustos’ta 2,6 Milyar Dolar Fazla Verdi

Cari İşlemler Hesabı Ağustos 2019 Merkez Bankası, cari işlemler hesabı ağustos ayında 2,6 milyar dolar fazla verdi. 12 aylık dönemde cari fazla 5,1 milyar dolar...